10 مهر 1402
دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک را می‌توان یک دکوراسیون بی‌زمان هم دانست. برخی از دکوراتورها، دکوراسیون داخلی کلاسیک را سبک سنتی هم نام گذاری می‌کنند. دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک از ظاهر ساختاری و متعادل، لوازم جانبی متعدد، بافت نرم و ملایم و… تشکیل می‌شود. شاید اسم کلاسیکی این سبک از دکوراسیون، شما را به اشتباه یاد دکوراسیون قدیمی بی‌اندازد. باید توجه داشته باشید دکوراسیون به سبک کلاسیک، می‌تواند محیطی مدرن، ملایم و آرامش‌بخش برای محیط خانه شما فراهم کند.

فضای دکوراسیون داخلی کلاسیک از قوانین ساده‌ای پیروی می‌کند که بر این اساس با دکوراسیون به سبک مدرن سازگاری خوبی دارد. شما می‌توانید دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک را با تغییر چیدمان مبلمان‌تان آغاز کنید. هیچ چیز سخت و عجیبی در این شیوه از دکوراسیون خانه وجود ندارد. در عین حال نتیجه نهایی دکوراسیون به سبک کلاسیک می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. با انتخاب سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می‌توانید فضای کلاسیک، شیک و مدرنی در فضای خانه خود ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی کلاسیک چیست؟

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک آرام، منظم و قابل پیش‌بینی است. به طور کلی در فضایی به سبک کلاسیک هیچ شی برجسته و آشفته‌ای وجود ندارد. مبلمان در این سبک بسته به سلیقه شما می‌توانند جدید یا کهنه باشند اما توجه کنید نباید از مدل‌های مدرن و عجیب استفاده کنید. اگر از چند دست مبلمان در فضای خانه استفاده می‌کنید، تمامی مبلمان باید در یک سبک باشند. مبلمان و لوازم جانبی باید به صورت جفت و متقارن در در فضای خانه قرار گیرند. هیچ چیز غیر معمولی در این سبک وجود ندارد و همه چیز هماهنگ و منظم به چشم می‌خورد. دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، ظاهری مرتب، شیک و تا حدودی معمولی دارد. بنابراین نباید از قطعات و لوازم جانبی در این سبک از دکوراسیون استفاده کنید. در خانه‌ای با دکوراسیون داخلی کلاسیک، هر گروه سنی احساس آرامش و راحتی دارد. چراکه دکوراسیون کلاسیک یک ظاهر آشنا است که می‌توان آن را در مجلات یا نمایگاه‌های مبلمان مشاهده کرد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

  1. نقطه کانونی فضای خانه را پیدا کنید

همان طور که گفته شد، نکته کلیدی در دکوراسیون داخلی کلاسیک، تقارن و نظم است. برای این کار می‌توانید مبلمان و وسایل جانبی خانه را در کنار شومینه با ظاهری متناسب و طراحی منطقی قرار دهید. برای تشخیص نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، بهتر است از نگاه به نقاط خالی و برهنه خانه شروع کنید. یک پنجره بزرگ با فضایی زیبا، یا دیواری پوشیده شده از قاب‌های عکس می‌تواند نقطه کانونی خانه شما باشد. اگر نمی‌توانید نقطه کانونی را در دکوراسیون داخلی کلاسیک پیدا کنید، تنها خط تقارن خانه خود را پیدا کرده و متناسب با آن چیدمان متقارن را انجام دهید.

  1. بهترین لوازم جانبی را برای دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک انتخاب کنید

همان‌طور که گفته شد برای چیدمان مبلمان خود، به تقارن خانه نگاه کنید. شما باید سعی کنید چیدمان را به نحوی انجام دهید که انگار یک سمت خانه تصویر طرف دیگر در آینه است. ابتدا مبلمان را چیده و پس از آن محل قرارگیری درست دیگر لوازم جانبی را پیدا خواهید کرد. مجسمه و آثار هنری که زوج باشند در دکوراسیون داخلی کلاسیک، نتیجه بهتری ارائه داده و تقارن اتاق را حفظ خواهند کرد.

توجه کنید که کلید اصلی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، توجه به ظاهر شرح داده شده است. زمانی که شما این روش ساده چیدمان مبلمان و لوازم جانبی را درک کنید، می‌توانید به راحتی دکوراسیون داخلی کلاسیک را برای خانه خود فراهم کنید. دکوراسیون داخلی کلاسیک را می‌توان با مبلمان خوش‌ساخت با رعایت جزئیاتی مانند منبت و تراش‌کاری، لواز جانبی با طراحی دقیق، تأثیرپذیری از گل و گیاه، استفاده از پارچه‌هایی که دارای بافت و نقش‌های ظریف و ملایم که با رنگ‌های ملایم ترکیب شده‌اند، معرفی کرد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از لوازم جانبی ساده‌تر و انتخاب مبلمان سنتی‌تر، تناسب بین محیط و دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک را با رعایت اصول چیدمان، بیشتر کرده تا به یک محیطی کلاسیک و شیک دست پیدا کنید.

  1. در دکوراسیون داخلی کلاسیک، رنگ‌های ملایم هستند

از آنجایی که دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک؛ یک پایه‌ی سنتی دارد، نیاز به رنگ‌های الهام گرفته از طبیعیت و ملایم در این سبک احساس می‌شود. به جای انتخاب رنگ‌های پررنگ، به رنگ‌هایی مانند زرد روشن، آبی، سبز و قهوه‌ای ملایم فکر کنید. با استفاده از این ترکیب رنگی و رعایت اصول چیدمان، می‌توانید یک دکوراسیون داخلی کلاسیک قوی ایجاد کنید. توجه داشته باشید که انتخاب رنگ سفید، یک انتخاب سنتی در این سبک محسوب می‌شود اما استفاده از این رنگ در دکوراسیون کلاسیک می‌تواند تصویری تازه و مدرن از لوازم جانبی و جزئیات دکوراسیون داخلی را به نمایش در آورد.

  1. به اهمیت استفاده از لوازم جانبی در دکوراسیون داخلی کلاسیک توجه کنید

قرار دادن لوازم جانبی در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، یکی از پراهمیت‌ترین اقدامات برای ایجاد حس هماهنگی است. به عنوان نمونه شما می‌توانید یک اثر هنری بزرگ را بالای شومینه قرار داده و پس از آن دو لامپ یکسان را در اطراف این تابلو آویزان کنید. همچنین می‌توانید در هر دو طرف محل تقارن خانه آثار هنری با اندازه یکسان و یک محتوا  آویزان کنید. ممکن است بخواهید از چندین تابلو کوچک استفاده کنید. در این صورت می‌توانید در محل تقارن خانه، به عنوان مثال بالا شومینه، چندین تابلو در اندازه‌های متفاوت کنار هم قرار دهید.

برای چیدمان کوسن‌ها، توجه کنید که رنگ و محل قرارگیری آن‌ها با هم مرتبط هستند. برای ایجاد یک محیطی رسمی، متناسب با رنگ‌بندی، آن‌ها را در مقابل هم بچینید. همچنین می‌توانید آن‌ها را در گوشه مبل چیده و در گوشه دیگر همان الگو رنگی را تکرار کنید. ایجاد تقارن می‌تواند برای دو مبلمان در کنار هم یا روبه‌رو هم باشد. این امر کاملا سلیقه و متناسب با شرایط خانه شما است.

نکات دکوراسیون کلاسیک

نکات دکوراسیون کلاسیک

  • مبلمان با روکش زیبا و خطوطی کلاسیک، می‌توانند نقطه عطف خانه شما را تشکیل دهند.
  • در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، باید محیطی آرام و ملایم را با استفاده از وسایل ایجاد کنید.
  • به طور کلی یک دکوراسیون داخلی کلاسیک، متشکل از خطوط عمودی و افقی است. و خطوط خمیده و ملایم در مبلمان و کوسن‌ها مشاهده می‌شود.
  • پارچه‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک از رنگ‌های ملایم و ساده تشکیل شده‌اند و اگر طرحی خاص برای روکش مبلمان در نظر دارید باید کم‌رنگ و کوچک کار شود.
  • رنگ‌بندی در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، معمولا در یک تناژ است. توجه داشته باشید استفاده از رنگ‌های بسیار تیره یا براق، در این سبک از دکوراسیون، متعارف نیست اما بر حسب سلیقه و نیاز محیط می‌توانید به مقدار کم از این رنگ‌ها استفاده کنید.
  • از ترکیب رنگ‌های نئونی و رنگ‌های ملایم پرهیز کنید. چراکه این ترکیب تمامی ساختار دکوراسیون داخلی کلاسیک را از بین می‌برد.

حرف آخر

شاید به اشتباه دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک را همان دکوراسیون سنتی می‌دانستید، اما پس از مطالعه این مقاله آراستا متوجه شدید که دکوراسیون داخلی کلاسیک فضایی برای برقراری ارتباط بین دکوراسیون مدرن و سنتی است. در این شیوه از دکوراسیون باید ابتدا خط تقارن خانه را پیدا کنید. پس از آن چیدمان مبلمان و همچنین رنگ‌بندی بدنه و کوسن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. مبلمان در دکوراسیون به سبک کلاسیک، نقش اصلی را بازی می‌کنند. پس از آن باید لوازم جانبی مناسبی را به صورت زوج تهیه کنید. به عنوان مثال اگر تنها یک تابلو هنری بزرگ تهیه کرده‌اید، باید آن را در محل تقارن خانه قرار دهید. در آخر دیگر لوازم جانبی مانند چراغ آویز‌ها و… را در اطراف تابلو و به صورت قرینه قرار دهید. نکته اساسی در دکوراسیون داخلی کلاسیک، چیدمان به صورت آینه‌ای است. به این صورت که یک سمت خانه، تصویری در آینه از سمت دیگر است. بنابراین با رعایت اصول چیدمان و توجه به رنگ‌بندی، می‌توانید فضایی شیک و زیبا در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک ایجاد کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *