8 خرداد 1402

رنگ‌های مکمل رنگ کرم در دکوراسیون کدام است؟

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی خانه قوانین مشخصی دارد که هر چه با دقت‌تر انتخاب شود، به زیبایی و نظم خانه کمک بیشتری می‌کند. از این رو در دکوراسیون خانه نمی‌توان هر رنگی را با هر رنگ دیگری ترکیب کرد، بلکه باید طبق قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی، رنگ‌ها را با هم ست کرد. رنگ کرم یکی از رنگ‌هایی است که در خانه‌های بسیاری دیده می‌شود. همچنین از رنگ کرم در ساخت لوازم خانه بسیاری مانند مبل‌ها، میزها، فرش‌ها و موارد دیگر نیز استفاده می‌شود. به همین دلیل ممکن است شما هم در بین لوازم خانه خود لوازمی به رنگ کرم داشته باشید؛ پس بهتر است با رنگ‌های مکمل رنگ کرم آشنا شوید تا برای دکوراسیون منزل خود دچار مشکل نشوید.

چند ترکیب رنگ زیبا به عنوان مکمل رنگ کرم در دکوراسیون

 

رنگ کرم در دکوراسیون

کرم رنگی خنثی است و مایل به زرد و سفید تلقی می‌شود. کرم از رنگ‌هایی است که قادر به افزودن گرمای لطیفی به خانه است ولی اگر برای دکوراسیون خانه خود تنها از رنگ کرم استفاده کنید یا رنگ کرم را با رنگ‌های نامناسب ترکیب کنید، فضای خانه بی‌روح خواهد شد. به همین دلیل بهتر است رنگ کرم را با یک یا دو رنگ دیگر ترکیب کنید تا فضایی متفاوت و زیبا را به وجود آورید. در ادامه با رنگ‌هایی که مکمل رنگ کرم در دکوراسیون هستند بیشتر آشنا می‌شوید.

ترکیب رنگ کرم با رنگ سفید

رنگ سفید به عنوان یکی از معروف‌ترین‌ها در زمینه مکمل رنگ کرم در دکوراسیون شناخته می‌شود. اگر از ترکیب کرم و سفید برای اتاق خواب و یا فضای نشمین استفاده شود، تاثیر بسیار خوبی بر روی این اتاق‌ها خواهد گذاشت. در صورتی که دیوارهای شما به رنگ سفید است، بهتر است از مبلمانی با ترکیب رنگ کرم و سفید بهره ببرید و کوسن‌های قرار داده شده بر روی مبل را نیز به رنگ کرم تهیه کنید. گفتنی است به جز رنگ سفید می‌توانید از تن‌های مختلف سفید مانند خامه‌ای نیز استفاده کنید. ترکیب رنگ کرم و خامه‌ای حالتی لوکس و شیک به خانه شما خواهد داد.

ترکیب رنگ کرم با رنگ طلایی

طلایی از رنگ‌هایی است که بسیاری از افراد علاقه به استفاده از آن در دکوراسیون منزل خود دارند. ترکیب رنگ کرم با طلایی می‌تواند جنب‌و‌جوش را به فضا اضافه کند. ترکیب این دو رنگ زیبا برای حمام بسیار مناسب است زیرا حالتی لوکس به حمام شما می‌بخشد. در صورتی که رنگ‌های دیوار حمام کرم است، می‌توانید از لوستری طلایی رنگ استفاده کنید تا با یک نورپردازی عالی، فضای زیبایی را به حمام خانه خود ببخشید.

ترکیب رنگ کرم با رنگ ارغوانی

ترکیب رنگ کرم و ارغوانی

از ترکیب رنگ ارغوانی و کرم به خصوص برای اتاق پذیرایی و اتاق خواب والدین استفاده می‌شود. از آن جایی که بسیاری از خانه‌ها دارای دیوارهای کرم رنگ است، می‌توانید با قرار دادن یک دست مبل ارغوانی در اتاق پذیرایی و یا تختی با روتختی ارغوانی، ترکیب رنگ فوق‌العاده‌ای را به وجود آورید. بهتر است همیشه از رنگ کرم به عنوان رنگ پس‌زمینه استفاده کنید تا دیگر وسایل شما بهتر به چشم بیایند.

ترکیب رنگ کرم با رنگ شتری

ترکیب رنگ کرم و شتری مناسب برای خانه‌هایی است که فضای بازی دارند. این دو رنگ در کنار هم می‌توانند ظاهری ساده و دنج را برای خانه به وجود آورند. به طور مثال یک مبلمان با رنگ شتری در کنار دیوارهای کرم رنگ ظاهر مبل را به زیبایی هر چه تمام‌تر به رخ می‌کشد.

ترکیب رنگ کرم با رنگ صورتی

از ترکیب رنگ کرم و صورتی برای اتاق خواب‌های دختران و یا تازه عروس‌ها استفاده می‌شود. این دو رنگ در کنار هم فضایی ساده، لطیف و دوستانه را به وجود می‌آورد. گفتنی است می‌توان از سایه‌های رنگ صورتی مانند یاسی و یا بنفش روشن در کنار رنگ کرم نیز استفاده کرد.

ترکیب رنگ کرم با رنگ سرمه‌ای

افراد بسیاری علاقه به استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون داخلی منزل خود دارند. ولی استفاده از رنگ‌های تیره به تنهایی ظاهری نامناسب را برای خانه به ارمغان می‌آورد. از این رو بهتر است رنگ تیره با رنگی خنثی مانند کرم ترکیب شود. یکی از این رنگ‌های تیره که قابلیت ترکیب با رنگ کرم را دارد، رنگ سرمه‌ای است. ترکیب رنگ کرم و سرمه‌ای وقار خاصی را به دکوراسیون خانه می‌بخشد و ظاهری جسورانه را برای خانه به ارمغان می‌آورد.

از این ترکیب رنگ می‌توان در هر بخش از خانه استفاده کرد. از بین رنگ‌هایی که به عنوان مکمل رنگ کرم در دکوراسیون در این مقاله معرفی شد، رنگ سرمه‌ای تنها رنگی است که می‌تواند به عنوان پس زمینه نیز استفاده شود. به بیان دیگر دیوارها می‌توانند رنگ سرمه‌ای داشته باشند در صورتی که وسایل اتاق مانند مبل و میز به رنگ کرم بوده و از کوسن‌های سرمه‌ای و کرم برای تزیین مبل‌ها استفاده کرد.

ترکیب رنگ کرم با خاکستری

ترکیب خاکستری و کرم موجب آرامش می‌شود، به همین دلیل این ترکیب رنگ را برای اتاق خواب‌ها بیشتر استفاده می‌کند. کسانی که به دکوراسیون‌های مینیمال علاقه دارند، از ترکیب رنگ خاکستری و کرم برای اتاق خواب خود استفاده می‌کنند. البته از این ترکیب رنگ برای دیگر بخش‌های خانه مانند آشپزخانه نیز می‌توان استفاده کرد. ترکیب دیوارهای کرم، کابینت‌های خاکستری و پیشخوان کرم ظاهری منحصر به فرد را به وجود خواهد آورد.

به طور کلی میتوان گفت کرم از رنگ‌هایی است که قادر به بخشیدن فضایی زیبا به خانه است. از این رنگ در تمامی بخش‌های خانه می‌توان استفاده کرد، ولی لازم است که استفاده از رنگ‌های مکمل این رنگ زیبا فراموش نشود تا دکوراسیونی شیک و زیبا برای خانه به وجود بیاید. از آن جایی که رنگ کرم با بیشتر رنگ‌ها قابل ست شدن است، می‌توانید از آن در اکثر فضاهای خانه استفاده کنید.

سخن پایانی 

در این مقاله از آراستا به نکاتی درباره ی رنگ‌های مکمل رنگ کرم در دکوراسیون پرداختیم، میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *