9 فروردین 1402
فرش مناسب برای دکوراسیون به سبک مینیمال چیست؟

فرش مناسب برای دکوراسیون به سبک مینیمال چیست؟

فرش ها، یکی از عناصر اصلی درانواع دکوراسیون ها، بویژه محیط منازل، محسوب می شوند. وجود فرش در یک فضا، خود به نوعی می تواند، به طور واضح بیان کننده و معرف تم و سبک دکوراسیون، برای مخاطبان باشد.

امروزه، با توجه به پیشرفت روز افزون ،در صنعت مد و طراحی و دکوراسیون داخلی، سبک ها و متد های متنوعی، در این حوزه به بازار عرضه شده اند.

سبک دکوراسیون مینیمال، از آن جمله سبک های نو ظهور، در طراحی دکوراسیون داخلی، می باشد؛ که قدمت پیدایش آن به سال های 1960، می رسد، که ابتدا ، در طی یک جنبش هنری، بوجود آمد و در ادامه ی فعالیت خود در سال های 1980، وارد عرصه ی معماری و دکوراسیون داخلی شد.

سبک دکوراسیون مینیمال، را به نوعی می توان سبک مدرنی، دانست که با کاهش عناصر غیر ضروری از فضا، توانسته است یک فضای  ساده و آرامش بخش، را برای طرفداران خود به ارمغان بیاورد.

در این مطلب، قصد داریم، تا با طراحی دکوراسیون به سبک مینیمال آشنا شده و بطور اختصاصی به موضوع فرش ماشینی مدرن مناسب، برای این سبک ، بپردازیم. درادامه با ما همراه باشید.

دکوراسیون به سبک مینیمال چیست؟

در واقع گرایش به سادگی را می توان اصلی ترین مشخصه ی سبک مینیمال دانست. البته این بدان معنا نیست که طراحی دکوراسیون به سبک مینیمال کار ساده ای است.

سبک مینیمال را می توان این گونه توصیف کرد: طراحی دکوراسیون به گونه ای که در عین سادگی، با توجه به نکات ظریف، بتوان عناصر دکوراسیون را به شکل مدرن و به دور از تجمل گرایی، انتخاب و در محیط جای گذاری کرد.

این سبک امروزه بسیار مورد توجه نسل نو قرار گرفته است. در زیر به بررسی ویژگی های سبک مینیمال و ملزومات این سبک می پردازیم.

دکوراسیون به سبک مینیمال چیست؟

 ویژگی طراحی داخلی به سبک مینیمال

اصولا طراحی داخلی مینیمالیستی، یک روش طراحی ساده، برای دکوراسیون انواع فضاها، اعم از تجاری و یا مسکونی می باشد، که از یک روند مشترک بهره مند می باشد. نکات مهم این دکوراسیون، در زیر آمده است:

  1. استفاده از خطوط تمیز و ساده

در دکوراسیون مینیمال اغلب از سطوح صاف با کمترین جزئیات تزئیینی و حداقل شلوغی ها استفاده می شود و از خطوط تمیز و ساده بسیار در این سبک استفاده می شود.

این ویژگی ها در عناصر هتل های لوکس و مدرن بسیار به چشم می خورد.

  1. استفاده از تک رنگ و طیف رنگی آن

از دیگر ویژگی های سبک مینیمال، استفاده از یک رنگ در دکوراسیون می باشد. در این سبک برای سایر عناصر فضا، از همان رنگ و طیفهای از کم رنگ تا پر رنگ آن، استفاده می کنند.

همچنین، استفاده از رنگ های خنثی، در این سبک بسیار مرسوم می باشد.

  1. استفاده از عناصر دکوراسیون باتوجه به کاربرد آن در محیط

در سبک مینیمال وجود تمامی عناصردر محیط بنا به دلیلی و به جهت رفع نیازی قرار داده شده است. در این سبک، تمامی عناصر به صورت عملکردی و با هدف ایجاد رفاه و آرامش و راحتی، در محیط قرار داده شده است.

در واقع هیچ عنصر اضافی، که باعث شلوغی این محیط شود، در این سبک چیدمان قرار داده نمی شود.

  1. استفاده از فضاهای باز

در این سبک دکوراسیون پلان های باز و نور زیاد بسیار به چشم می خورد. زیرا خود ماهیت فضای باز و خلوت دلیلی برای ایجاد تمرکز و آرامش در فضا می باشد.

 ویژگی طراحی داخلی به سبک مینیمال

فرش مناسب برای دکوراسیون به سبک مینیمال

اصولا، طرح فرش هایی که برای دکوراسیون مینیمال،  مناسب هستند، به طرح فرش های مدرن، بسیار نزدیک هستند.

با این تفاوت که طرح فرش های مدرن مینیمال، ساده تر و به صورت تک رنگ هستند.

در طرح فرش های مدرن مینیمال اثری از خطوط و اشکال هندسی شلوغ و خطوط رنگی بی انتها وجود ندارد.

این فرش ها، به شکل قالیچه های کوچکی هستند، با طرح های ساده و اشکال هندسی ساده و یا فرش های بدون طرح هستند. فرش های سبک مینیمال در رنگ های ساده و خنثی طراحی می شوند.

طراحان، به جهت ایجاد تعادل، در طرح فرش از رنگ های متضاد مانند سیاه و سفید و مانند آن برای ایجاد طرح های چشم نواز بهره می برند.

فرش مناسب برای دکوراسیون به سبک مینیمال

خرید فرش برای دکوراسیون به سبک مینیمال

برای تهیه ی فرش، برای دکوراسیون هایی که به سبک مینیمال، چیدمان می شوند؛ خرید فرش های مدرن، می تواند انتخاب زیرکانه ای باشد.

به دلیل ویژگی ساده و مدرن بودن فرش برای فضای مینیمال، به سادگی می توان به سراغ دسته بندی فرش های مدرن رفته و با نگاهی به رنگ ها و طرح های آن ها، فرش مناسب برای فضای مینیمال را انتخاب کرد.

البته در چیدمان دکوراسیون به سبک مینیمال بهتر است، که سایر عناصر دکوراسیون، مانند: نور پردازی، به گونه ای مناسب انجام شده باشد؛ و بتوانند تعریف خود را برای وجودشان در این فضا، ارائه دهند.

پیشنهاد مقاله:چطور چیدمان مونوکروم داشته باشیم؟و نکات آن

خرید فرش برای دکوراسیون به سبک مینیمال

کلام آخر

در این مطلب از آراستا به معرفی دکوراسیون مینیمال پرداختیم. همچنین در خصوص فرش مناسب برای این سبک چیدمان صحبت کردیم.

به طور خلاصه، در این مقاله، دانستیم که فرش های مدرن مینیمال، برای چیدمان و پهن کردن، در دکوراسیون های به سبک مینیمال، می توانند گزینه ی بسیار مناسبی باشند.

لذا شما خریدار محترم می توانید، با مراجعه به سایت آراستا ، با انتخاب دسته بندی فرش های مدرن ، به انواع طرح ها و رنگ ها ی فرش مدرن، در سایز های مورد نظر دسترسی پیدا کنید. همچنین میتوانید، با آگاهی از قیمت محصول مورد نظر به خرید فرش مناسب برای محیط مورد نظرتان اقدام فرمایید.

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *