9 مهر 1402

موارد استفاده از دکوراسیون زرد رنگ

هر رنگی در محیط اطراف خود تاثیر منحصربه‌فردی می‌گذارد. به عنوان مثال دکوراسیون زرد رنگ، بسیار شاد است و فضای خانه شما را به وجد می‌آورد. همچنین روشنایی خوشایندی را در خانه ایجاد می‌کند. به همین دلیل است که دکوراسیون زرد اغلب در ورودی خانه و دیگر مکان‌ها استفاده می‌شود. این رنگ فضایی گرم و دلپذیر ایجاد کرده و باعث می‌شود شما و میهمان‌هایتان از همان ابتدا احساس راحتی کنید.

استفاده از دکوراسیون زرد برای مکان‌هایی مانند راهروها و دیگر فضاهایی که فاقد پنجره یا نور کافی هستند، توصیه می‌شود. دیگر موارد استفاده از دکوراسیون زرد رنگ در اتاق‌ پرو، اطراف حمام یا کمد دیواری است. همچنین می‌توانید اتاق صبحانه یا فضایی که معمولا روز خود را در آن‌جا شروع می‌کنید را با دکوراسیون زرد رنگ تزئین کنید.

 

فضایی کاملا پوشیده از دکوراسیون زرد رنگ، چه احساسی ایجاد می‌کند؟

 

روانشناسی رنگ زرد

 

رنگ‌های آفتابی و روشن، فرش‌های طلایی رنگ، مبلمان با رنگ گرم و روشن و دیگر لوازم دکوری با رنگ روشن و همچنین نور لامپ زرد رنگ، فعالیت مغز را تحریک کرده و مردم را نسبت به برقراری ارتباط با دیگران ترغیب می‌کند. فردی که تحت شعاع رنگ‌های روشن، گرم و شاد قرار می‌گیرد، احساس نشاط و شادی  مضاعفی را احساس می‌کند.

دکوراسیون زرد آفتابی مورد توجه عموم افراد قرار می‌گیرد. هاله‌های زرد رنگ احساس خوش‌بینانه و شادی را در وجود شما به وجود می‌آورند. دکوراسیون زرد سرعت متابولیسم بدن شما را افزایش داده و باعث ایجاد احساس امنیت می‌شود. همچنین استفاده از دکوراسیون زرد رنگ باعث بهبود خلق‌وخو و فراموش کردن مشکلات نیز می‌شود.

 

روانشناسی دکوراسیون زرد رنگ

 

تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که استفاده بیش‌از‌حد از دکوراسیون زرد در طراح داخلی، مانند وسایل خانه با رنگ طلایی یا زرد خیلی پر‌رنگ و عمیق، باعث می‌شود تا روحیه افراد دچار تضعیف شود. همچنین نوزادان در اتاقی با دکوراسیون زرد رنگ، بیشتر گریه می‌کنند. تماشای دکوراسیون زرد رنگ برای چشم انسان دشوار بوده و رنگ‌های آفتابی و شاد بیش از حد غالب می‌شوند.

بنابراین استفاده از دکوراسیون زرد رنگ برای کل خانه توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید اتاق‌هایی که از نور کافی برخوردار نیستند را با دکوراسیون زرد و روشن، تزئین کنید. کاغذ دیواری‌های زرد رنگ که لطافت و نرمی را منتقل می‌کنند برای دکوراسیون اتاق‌های تاریک و کوچک مناسب هستند.

می‌توانید دکوراسیون زرد رنگ خانه‌تان را با رنگ‌هایی که با رنگ زرد مطابقت دارند، ترکیب کرده و برای ایجاد فضایی دلنشین‌، گرم و دنج تلاش کنید. طراحی دکوراسیون زرد رنگ در ترکیب با چند رنگ انرژی بخش یا خنثی، فضایی مدرن را برای خانه شما به ارمغان می‌آورد.

 

طرح‌های دکوراسیون زرد در خانه

 

افزودن رنگ زرد به دکوراسیون خانه و اتاق‌تان از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید با استفاده از رنگ زرد در حد متوسط، دکوراسیون داخلی جذاب و عالی را طراحی کنید. به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از رنگ زرد در خانه مانند دیوارهای کاملا زرد یا وسایل تزئینی زیاد به رنگ زرد، می‌تواند منجر به عصبی شدن و تحریک‌پذیری شود. به خصوص اگر از ترکیب رنگی زرد و خاکستری در دکوراسیون استفاده کنید. دیوارهای زرد و خاکستری، مبلمان زرد و خاکستری و حتی کاغذ دیواری‌های حاوی این دو ترکیب رنگی، می‌تواند در طولانی مدت باعث ایجاد احساس غمگینی و ناراحتی شود.

بنابراین اگر دوست دارید از دکوراسیون زرد در خانه خود استفاده کنید، چه رنگ باشد و چه کاغذ دیواری طرحدار، برای ترکیب رنگی بهتر است از یک رنگ خنثی استفاده کنید تا طراحی متعادل ایجاد شده و فضای مطبوعی به نمایش در آورید. رنگ‌های خنثی اثر آرام‌بخشی را ایجاد کرده و به هماهنگی هرچه بهتره طرح‌های رنگی دکوراسیون داخلی با رنگ زرد، کمک می‌کنند. شما می‌توانید برای استفاده از رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، از دو یا چند دیگر استفاده کرده و در این حالت برای دکوراسیون از سه رنگ یا بیشتر بهره می‌گیرید. همچنین استفاده از طرح‌های گل‌دار یا راه‌راه نیز در دکوراسیون زرد رنگ، باعث ایجاد محیطی عاشقانه و روشن می‌شود.

استفاده از دکوراسیون زرد پررنگ و روشن تنها برای جزئیانت کوچک دکوراسیون کامل خانه‌تان بسیار مناسب است. طراحی دکوراسیون زرد رنگ خانه با استفاده از تزئینات زرد رنگ، مبلمان، پرده، وسایل روشنایی، گلدان، کوسن، آینه، قاب عکس و آثار هنری، می‌تواند یک محیط گرم و شاد را برای شما فراهم کند.

 

ترکیب رنگی مناسب دکوراسیون زرد

 

رنگ‌های سفید، خامه‌ای گرم و سرد، رنگ‌های سبز روشن، آبی آسمانی، نارنجی، قرمز و دیگر هاله‌های بنفش روشن و پررنگ، متناسب ترکیب با دکوراسیون زرد رنگ هستند. رنگ‌های یاد شده زیبا و شیک بوده و می‌توانند به عنوان مکمل رنگ‌ و وسایل منزل زرد رنگ باشند.

همچنین رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای اگر در مبلمان، لوازم دکور و وسایل روشنایی استفاده شوند، ترکیب افسانه‌ای با رنگ زرد ایجاد خواهند کرد. ترکیب رنگی قهوه‌ای و مشکی با دکوراسیون زرد رنگ، یک طراحی بسیار جذاب، راحت و مدرن با کنتراستی پویا و روشن ایجاد می‌کنند.

 

مزایای استفاده از دکوراسیون زرد در خانه

 

دکوراسیون زرد در خانه

 

زرد روشن و شفاف باعث ایجاد شادی و انرژی در فضای خانه شده و این امر منجر به چشم‌نوازی هرچه بیشتر دکوراسیون خانه می‌شود. به عبارت دیگر اگر می‌خواهید در خانه خود یک دکوراسیون برجسته یا یک نقطه کانونی ایجاد کنید، انتخاب رنگ زرد بهترین است. به عنوان مثال انتخاب یک مبلمان زرد رنگ برای تاق نشیمن بسیار زیبا به نظر می‌رسد و برای اتاق خواب می‌توانید از ملافه‌های زرد و خاکستری برای ظاهری متعادل استفاده کنید.

یکی از دلایل خوبی استفاده از دکوراسیون زرد رنگ، آن است که زمان قرارگیری در کنار رنگ مشکی، قبل از اینکه رنگ‌های دیگر به چشم بیایند، رنگ زرد در مرکز توجه قرار می‌گیرد. این بدان معنا است که شما می‌توانید از چندین رنگ برجسته در کنار هم استفاده کنید و تا زمانی که رنگ زرد در کنار رنگ مشکی قرار گیرد، جذابیتش را از دست نمی‌دهد. این در حالی است که اگر رنگ زرد را با سفید ترکیب کنید، جلب توجه زیادی را نباید انتظار داشته باشید.

در حقیقت رنگ سفید باعث می‌شود تا جذابیت و شور رنگ زرد از بین رفته و محو شود. در نتیجه رنگ زرد برای برجسته بودن نیاز به یک رنگ تیره مانند قهوه‌ای یا مشکی دارد. البته شما می‌توانید با ترکیب دو رنگ سفید و زرد یک دکوراسیون روشن و آرام با حال و هوای تازه و شاد ایجاد کنید. این محیط بسیار مجلل و چشم‌گیر خواهد بود.

 

حرف آخر

 

اگر می‌خواهید یک دکوراسیون هماهنگ در خانه خود ایجاد کنید، انتخاب رنگ زرد در ترکیب با چند رنگ دیگر، بهترین گزینه است. برخی از رنگ‌های زرد بسیار روشن و پررنگ هستند، در حالی که برخی از آن‌ها طیف ظریف‌تر یا حتی غمگین‌تری دارند. همه این‌ها به فضایی که شما می‌خواهید آن را دکوراسیون کنید، بستگی دارد. زرد روشن می‌تواند برای مکان‌هایی مانند آشپزخانه، حمام و اتاق نشیمن مناسب و سرگرم‌کننده باشد. اما برای دکوراسیون اتاق خواب بهتر از رنگ‌های روشن‌تر و پررنگ‌تری استفاده کنید تا با ایجاد حواس‌پرتی شما را از دریای مشکلات خلاص کنند.

در زمان انتخاب پالت رنگ زرد برای دکوراسیون، تمام فضای انتخابی را در نظر بگیرید. اگر زرد، رنگ اصلی دکوراسیون شما است، بهتر است رنگ‌های ترکیبی را پیش از تغییر دکوراسیون انتخاب کنید. رنگ زرد می‌تواند با تعداد بسیاری رنگ ترکیب شود اما عموما ترکیب رنگی زرد و خاکستری محبوبت بالاتری دارد. خاکستری یک رنگ خنثی است که زرد را کم‌رنگ‌تر از حالت عادی نشان می‌دهد و در نتیجه یک دکوراسیون آرام و دلپذیر ایجاد می‌کند که کسل‌کننده و رایج به نظر نمی‌رسد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *