8 خرداد 1402
اتاق خواب فنگ شویی

نکاتی ساده در مورد اتاق خواب فنگ شویی

اتاق خواب مهم‌ترین مکان خانه در فلسفه فنگ ‌شویی است. اتاق خواب فنگ شویی، مکانی است که شما بیشترین وقت خود را در آن می‌گذرانید و همین طور شخصی‌ترین محیط برایتان محسوب می‌شود. شما ساعت‌های طولانی در این اتاق می‌خوابید و در هنگام خواب نسبت به دیگر زمان‌ها، بدن شما حالت منفعل‌تری داشته و تحت تاثیر تمامی انرژی‌های موجود در اتاق خواب قرار می‌گیرد. اتاق خواب شما، نمادی از درون شما است. بنابراین رعایت نکات چیدمان اتاق خواب فنگ شویی، نزدیکی زیادی به درون شما داشته و به این صورت بیشترین تاثیر را روی شما می‌گذارد.

فرقی نمی‌کند، چه یک فرد مبتدی در فلسفه فنگ شویی هستید و تنها کمی شادی و انرژی در اتاق خواب خود نیاز دارید و چه یک پیشکسوت فلسفه فنگ شویی باشید که به دنبال راهی برای جریان انرژی بیشتری در خانه خود می‌گردید، نکات گفته شده در این مطلب می‌تواند شما را در رسیدن به خواسته‌تان یاری کند. در این مطلب نکات کاربردی و آنچه را که لازم است درباره اتاق خواب فنگ شویی و چیدمان اتاق خواب فنگ شویی بدانید، بیان خواهیم کرد.

فلسفه فنگ شویی چیست؟

فلسفه فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک فلسفه باستانی چینی است که با پیروی از قوانین طبیعت و جهت‌گیری فضایی مبلمان، تخت‌خواب و دیگر لوازم جانبی دکوراسیون خانه شما، می‌تواند جریان انرژی را در فضای خانه‌تان برقرار کند. کلمه «فنگ» در زبان چینی به معنای باد است و کلمه «شویی» معنای آب را بیان می‌کند. این دو نماد با هم جریان زندگی هستند که هر فرد آرزو دارد در خانه خود چنین شور و شفافیتی را ببیند. فلسفه فنگ شوی در دهه ۱۹۷۰ در جوامع غربی توسعه و گسترش یافت. در علم روان‌شناسی، فلسفه فنگشویی، نحوه دستیابی به اهداف از طریق تمرکز هدف‌مند بر جنبه‌های مختلف زندگی است.

ما برای اطمینان از صحت جریان انرژی فضای خانه شما و دستیابی به جریان زندگی دلخواه، در این مطلب شما را یاری کرده و با بیان نکاتی در مورد اتاق خواب فنگ شویی، خوابی راحت و پرآرامش را برای شما فراهم می‌کنیم.

5 نکته برای چیدمان اتاق خواب فنگ شویی

انرژی نهفته در محیط چیزی قابل مشاهده نیست و تنها علوم فلسفه و روان‌شناسی از آن صحبت می‌کنند. اما باید بدانید انرژی محیطی، از نظر علمی به اثبات رسیده و موقعیت اشیاء و وسایل شما در اتاق خواب فنگ شویی، سبب چرخش ذرات کوانتومی محیط می‌شوند، چرخش این ذرات کوانتومی می‌توانند روی بدن شما تاثیرات مثبت یا منفی بگذارند. بنابراین انتخاب کنید که آیا می‌خواهید با رعایت قوانین طبیعت، انرژی مثبتی را جذب کنید؟ یا برخلاف آن عمل کرده و انرژی‌های منفی محیط را به سمت خود بکشید؟ در ادامه 5 قانون از قوانین اتاق خواب فنگ شویی برای شما بیان می‌کنیم. با رعایت این اصول می‌توانید گردش ذات کوانتومی اطراف خود را مثبت کرده و تاثیر آن روی زندگی و خواب شب خود مشاهده کنید.

1. در اتاق خواب فنگ شویی، تخت خواب خود را باید در مکانی مناسب قرار دهید

از مکان کنترل‌کننده تخت‌خواب خود اطمینان حاصل کنید. مکان کنترل‌کننده به معنا مکانی راحت و امن است که تمام نقاط اتاق از آن‌جا قابل مشاهده باشد. شاید تخت‌خواب شما در مقابل درب اتاق قرار دارد. اما توجه کنید، هیچ کس دوست ندارد، دری در راستای تخت‌اش باز شود. این مکانی نا‌امن برای تخت‌خواب شما است. همچنین از مکانی که در هنگام خواب پای شما به سمت درب قرار می‌گیرد نیز برای چیدمان تخت‌خواب خودداری کنید. قسمت بالایی تخت، آن‌جایی که سر شما قرار می‌گیرد را در مقابل یک دیوار محکم قرار دهید. از قرار دادن قسمت بالایی تخت مقابل دیواری که در پشت آن دستشویی قرار دارد، خودداری کنید. همچنین در صورت امکان در اتاق خواب فنگ شویی، تخت‌خواب خود را هرگز زیر سطح شیب‌دار و تیرآهن‌های سقف قرار ندهید.

2. در اتاق خواب فنگ شویی باید زیر تخت‌خواب را تمیز نگه دارد

به آنچه که در زیر تخت پنهان یا جاساز کرده‌اید، دقت کنید. وسایل زیر تخت شما، روی شما تاثیر می‌گذارند. در حالی که در طول نیمه‌شب در حال استراحت بوده و بدنی منفعل دارید، اشیاء موجود در زیر تخت در ناخوداگاه شما تاثیر گذاشته و جریان زندگی‌تان را تغییر می‌دهند. به عنوان مثال نامه‌های عاشقانه رابطه‌ قبلی شما، باعث می‌شود تا در رابطه فعلی با مشکل مواجه شوید. کفش‌ها در زیر تخت می‌توانند به شما احساس در حال حرکت بودن بدهند، در این حال خستگی بدن شما در طول استراحت رفع نمی‌شود. قرار دادن چمدان در زیر تخت نیز ممکن است ناخودآگاه شما را در حال سفر نگه داشته و شما هرگز احساس حضور کامل در خانه را نداشته باشید.

بنابراین وقت آن رسیده است که فضای زیر تخت‌خواب خود را تمیز کنید. در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی، توصیه می‌شود که در زیر تخت‌خواب محلی برای ذخیره وسایل نداشته باشید. چراکه انرژی زندگی می‌تواند آزادانه در اطراف شما جریان یابد، بدن و ذهن ناخودآگاه شما را بهبود بخشد. بنابریان نباید شی را زیر تخت نگه‌داری کنید. اما اگر اصرار بر این کار دارید، می‌توانید اشیاء نرم مانند پارچه، پتو و بالشت را زیر تخت بگذارید.

چیدمان اتاق خواب فنگ شویی

3. در اتاق خواب فنگ شویی باید امواج EMF را کاهش دهید

امواج EMF میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی هستند که توسط دستگاه‌های الکترونیکی و خطوط برق اطراف شما ایجاد می‌شوند. این امواج به طور طبیعی مضر بوده و می‌توانند بر سلامتی شما تاثیر بگذارند. از مهم‌ترین مضرات آن اختلال در کیفیت خواب شما است. بنابراین در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی باید به کاهش این اموج توجه داشته باشید. در سطح عملی، همه می‌دانند که وجود یکسری از وسایل در اتاق خواب، ریتم خواب باکیفیت و شبانه‌روزی را مختل می‌کنند. بنابراین اگر در استراحت شبانه خود دچار مشکل شده‌اید، بهتر است تمام تلاش خود را بکنید تا بیشتر وسایل الکترونیکی را از محل خواب خود دور نگه دارید. در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی توصیه می‌شود به‌جای ساعت‌های دیجیتال، از ساعت‌های زنگ‌دار معمولی استفاده کنید. همچنین قبل از خواب بهتر است به جای کار با موبایل، خود را با مطالعه کتاب مورد علاقه‌تان سرگرم کنید.

4. در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی باید از آثار هنری مورد علاقه‌تان استفاده کنید

آثار هنری می‌توانند روحیه شما را تازه کرده و جوانی را وارد رگ‌های شما کنند. این آثار موجود در اتاق خواب فنگ شویی می‌توانند چیزهای متعددی از زندگی شخصی شما را بیان کنند. به عنوان مثال استفاده از تصاویر عاشقانه برای زوج‌ها مناسب است اما اگر تنها هستید، نباید تصاویر بیان‌کننده تنهایی را در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی قرار دهید. بهتر است از تصاویری استفاده کنید که تاثیر مثبتی بر آینده شما داشته باشند.

5. در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی باید به انتخاب رنگ دقت کنید

رنگ‌آمیزی دیوارها در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی، باید از رنگ‌های آرامش بخش با توناژ کرمی انتخاب شود. این توناژ از سفید شروع و تا قهوه‌ای شکلاتی ادامه پیدا می‌کند. استفاده از رنگ‌های تند در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی، باعث بر هم زدن آرامش چشمان و کاهش تمرکز شما می‌شود.

حرف آخر

اصلاح زندگی و قرار گرفتن در مسیر درست جریان زندگی، کار مشکلی نیست. برای آغاز کار تنها لازم است چندی از قوانین طبیعت را یاد گرفته و در طول زندگی برای حفظ این قوانین کوشا باشید. فلسفه فنگ شویی از جمله فلسفه‌های مبتنی بر قوانین طبیعت است که می‌تواند انرژی اطراف شما را بهبود بخشیده و تاثیر آن را در زندگی شما هدفمند کند. در این فلسفه، اتاق‌خواب مهم‌ترین جزء خانه است که باید به آن توجه ویژه داشت. چیدمان اتاق خواب فنگ شویی به دلیل آنکه شما زمان زیادی را در اتاق خواب خود صرف می‌کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین برای داشتن یک اتاق خواب فنگ شویی، قوانین گفته شده در این از آراستا مطلب را به خاطر بسپارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *