10 مهر 1402

چگونه می‌توان از دکوراسیون قرمز استفاده کرد؟

قرمز یک رنگ انرژی‌بخش است که احساسات افراد را تحریک می‌کند و باعث ایجاد انگیزه در کار می‌شود. مهم نیست که چند رنگ را با هم ترکیب کرده باشید، اگر از رنگ قرمز در آن ترکیب استفاده کرده باشید، ابتدا این رنگ است که جلب توجه می‌کند. دکوراسیون قرمز رنگ بیانگر شور و عشق است که میزان هشیاری مغز را افزایش می‌دهد. اگر به دکوراسیون قرمز علاقه دارید اما نمی‌دانید چگونه از آن در دکوراسیون استفاده کنید،آراستا در این مطلب مناسب‌ترین روش دکوراسیون قرمز برای خانه، محل کار، اتاق خواب، حمام و… را بیان کرده است.

دکوراسیون قرمز هرچند زیبا و جذاب به نظر بیاید، ممکن است با کوچک‌ترین خطایی به بدترین حالت دکوراسیون شود. بنابراین در آخر اقداماتی را که نباید در دکوراسیون قرمز انجام دهید نیز بیان می‌کنیم.

چگونه می‌توان از دکوراسیون قرمز استفاده کرد؟

دکوراسیون قرمز محل کار

استقاده از دکوراسیون قرمز در محل کار، انتخاب بسیار عالی است. چراکه این رنگ باعث تقویت انرژی و هیجان شده و فعالیت امواج مغزی را کارآمد می‌سازد، به همین دلیل در زمان کار به بهترین پاسخ برای مشکلاتتان دست پیدا می‌کنید. اگر قصد دارید بدون افزایش ساعت کاری، میزان بازده کاری کارمندان را افزایش دهید از دکوراسیون قرمز استفاده کنید. بهتر است دیوارهای محل کار را با طرح‌های قرمز دکوراسیون کنید. در ابتدای کار به هیچ وجه زیاده‌روی نکنید، چراکه مقدار زیاد دکوراسیون قرمز می‌تواند اثرات منفی مانند افزایش سطح استرس، عصبانیت و پرخاشگری داشته باشد. بنابراین اگر می‌خواهید کارمندانتان با اشتیاق بیشتری کار کنند، دیوارهای محل کار را با طرح‌هایی از رنگ قرمز دکوراسیون کنید.

دکوراسیون قرمز سالن غذاخوری خانه

دکوراسیون قرمز یک رنگ عالی برای طراحی سالن غذاخوری است و بسته به رنگ انتخابی برای ترکیب با رنگ قرمز، می‌تواند ظاهری بسیار شیک، ظریف و زیبا داشته باشد. با این حال روانشناسان معتقداند که دکوراسیون قرمز، باعث تحریک هرچه بیشتر گرسنگی می‌شود. بنابراین اگر فرزندی دارید که از غذاخوردن سر باز می‌زند، دکوراسیون قرمز ممکن است بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل باشد. بالاعکس اگر به فکر رژیم غذایی هستید، هرگز به دکوراسیون قرمز سالن غذاخوری فکر نکنید. برای این کار باید از دکوراسیون‌های آرامش‌بخش مانند رنگ سبز روشن، استفاده کنید.

دکوراسیون قرمز سالن ورزش خانه

دکوراسیون قرمز، یک طراحی کامل و عالی برای سالن وزرش خانه نیست، چراکه ممکن است در ناخودآگاه شما تاثیر گذاشته و شما را مجبور به ترک سالن کند. به یاد داشته باشید که هیچ کس برای جلوگیری از ورزش کردن به کمک نیاز ندارد، بنابراین در انتخاب رنگ سالن ورزش خانه بسیار دقت کنید.

دکوراسیون قرمز در سالن ورزش خانه باید به مقدار محدود استفاده شود و همین مقدار محدود به شما کمک می‌کند تا تمرینات موفقیت‌آمیزتری داشته باشید، چراکه اثرات انرژی‌بخش دکوراسیون قرمز را نباید فراموش کرد. بنابراین رنگ اصلی را هرگز قرمز انتخاب نکنید، اما استفاده از قرمز در ترکیب رنگی بهترین گزینه برای افزایش سطح انرژی شما است.

دکوراسیون قرمز اتاق کودک

کودکان انرژی زیادی دارند و طول روز به جنب‌وجوش می‌پردازند، بنابراین روانشناسان معتقدند که اتاق خواب کودک باید برای کمک به حفظ آرامش و بهبود خواب او تزئین شود. بنابراین اگر می‌خواهید اتاق خواب فرزندتان را به رنگ قرمز در آورید، هرگز از دکوراسیون قرمز به عنوان رنگ اصلی استفاده نکنید. رنگ قرمز در اتاق کودک باید خیلی محدود و در جایگاه رنگ مکمل استفاده شود.

دکوراسیون قرمز حمام

دکوراسیون قرمز برای محیطی مانند حمام به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، به خصوص اگر محیط حمام جایی است که شما در آن آرایش می‌کنید. چراکه نور منعکس شده از رنگ قرمز دیواره‌ها، چیزهایی که اطراف آن است را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین یک رنگ خنثی به شما کمک می‌کند تا رنگ پوست و آرایشتان در آینه حمام عجیب به نظر نرسد.

دکوراسیون قرمز در حمام باعث می‌شود همیشه به فکر فرار از آن محیط باشید چراکه رنگ قرمز آن محیط را خفه‌کننده و کوچک نشان می‌دهد. گویا دیوارها در حال حرکت به جلو و بسته شدن هستند. روانشناسان می‌گویند اگر از بیماری‌های تنفسی رنج می‌برید، هرگز دکوراسیون قرمز برای حمام خانه خود استفاده نکنید.

دکوراسیون قرمز مکمل

قرمز یک رنگ مکمل عالی است!

شما می‌توانید تنها به مقدار کافی از رنگ قرمز برای افزودن انرژی به محیط استفاده کنید. همچنین می‌توانید دیوارها، صندلی‌ها و راهروهای خانه را با دکوراسیون قرمز تزئین کنید. تضاد رنگی بین قرمز با رنگ‌های سفید، زرد و مشکی، عالی به نظر می‌رسد. ترکیب رنگی سفید و قرمز رویایی است و می‌تواند در مناسبت‌های بسیاری مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین دکوراسیون قرمز را به عنوان رنگ مکمل هرگز فراموش نکنید.

چه کارهایی را برای دکوراسیون قرمز نباید انجام داد؟!

چگونه می‌توان از دکوراسیون قرمز استفاده کرد؟

دکوراسیون قرمز، رنگ شور، اعتماد به نفس و پرخاشگری است. برخلاف بسیاری از رنگ‌های دیگر، چشم انسان بلافاصله به سمت قرمز کشیده می شود. این مورد کاملا گویای آن است که چرا سال 2018، رنگ قرمز به عنوان رنگ سال معرفی شد. دکوراسیون قرمز جسورانه، انتخاب هر خانمی برای ترکیب رنگی با دیگر وسایل خانه است که می‌تواند به راحتی یخ میهمان‌ها را باز کند. اگرچه هنگام دکوراسیون قرمز تأثیرات مثبتی وجود دارد، اما باور کنید با کوچک‌ترین خطا ممکن است کاملا دکوراسیون خانه را به نابودی بکشید. بنابراین اگر می‌خواهید طراحی دکوراسیون جسورانه‌ای را برای خانه خود انتخاب کنید، بهتر است در ادامه بخوانید که به چه مواردی در هنگام دکوراسیون قرمز باید توجه داشته باشید.

1.      دکوراسیون قرمز کامل

دکوراسیون قرمز به تنهایی باعث تحریک بیش‌ازحد شما و میهمانان‌تان می‌شود. رمگ قرمز به واسطه تاثیری که در ناخودآگاه افراد دارد و باعث خشونت و پرخاشگری می‌شود، باید برای کنترل تاثبر آن از رنگ مکمل در دکوراسیون استفاده شود. شما می‌توانید از سفید، خاکستری، مشکی، آبی و زرد برای کنترل و کاهش تحریک، در دکوراسیون قرمز استفاده کنید. بهتر است از رنگ‌های آرام و نرم استقاده کنید تا زرق‌وبرق بصری را کاهش داده و محیطی عمیق و متنوع ایجاد کنید. بنابراین هرگز از دکوراسیون قرمز به تنهایی استفاده نکنید و با توجه به شرایط محیطی، بهترین رنگ مکمل را برای دکوراسیونی شیک و مدرن انتخاب کنید.

2.      استفاده بیش‌ازحد از دکوراسیون قرمز

دکوراسیون قرمز عامل تعادل بین رنگ‌های کم‌رنگ و پررنگ است. بنابراین بهتر است در زمان استفاده از دکوراسیون قرمز از خود بپرسید که آیا از رنگ قرمز به مقدار کافی استفاده کرده‌اید یا زیاد؟ اگر پاسخ شما استفاده زیاد از رنگ قرمز در دکوراسیون است، بهتر است عقب‌نشینی کرده و بررسی کنید که آیا باید از رنگ قرمز بکاهید یا خیر. اگر احساس می‌کنید که بیش از حد غرق رنگ قرمز شده‌اید، بهتر است رنگ دیوارها را به رنگ‌های روشن‌‍‌تر تغییر دهید. استفاده از رنگ قهوه‌ای یا دیگر رنگ‌‌های تیره نیز می‌تواند کنتراست قابل توجهی ایجاد کند که همیشه در دکوراسیون‌های داخلی قابل استفاده خواهد بود.

حرف آخر

هنگامی که تصمیم به استفاده از دکوراسیون قرمز گرفتید، باید رنگ‌های مکمل آن را نیز انتخاب کنید. به یاد داشته باشید دکوراسیون قرمز باید جسورانه، چشمگیر و با اعتمادبه‌نفس باشد. چراکه این دکوراسیون نمایانگر شخصیت و وجود درونی شما است. بنابراین زمان بگذارید و بهترین ترکیب رنگی را طراحی کنید. اگر فکر می‌کنید بیش از حد از رنگ قرمز استفاده کرده‌اید، طراحی را از سر بگیرید.

اگر دکوراسیون قرمز را دوست دارید اما نمی‌توانید دیوارهای خانه را قرمز کنید، بهتر است از وسایل مانند کوسن مبلمان، پارچه مبلمان و… را قرمز رنگ انتخاب کنید. یک دست مبلمان قرمز رنگ نمایانگر قدرت دورنی شما بوده و ظاهری بسیار شیک به خانه شما می‌دهد. بهتر است در راهروها و راه‌پله‌ها از ترکیب رنگی قرمز و سفید استفاده کنید.

در آخر باید گفت انتخاب دکوراسیون قرمز یک انتخاب جسورانه و زیبا است که فضای خانه شما را بسیار شیک و مدرن نمایش می‌دهند. پس از این انتخاب نترسید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *