8 خرداد 1402
رنگ اتاق خواب بزرگسالان

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

به تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود فکر می‌کنید؟ باید بدانید تغییر فضای اتاق خواب، صرفا خرید مبلمان جدید و پرداخت هزینه‌های گزاف نیست. چراکه پس از تغییر دکوراسیون تغییر رنگ چشم‌گیری را به اتاق خود اضافه نکرده‌اید. در بسیاری از موارد، با یک تغییر رنگ اتاق خواب، می‌توانید فضای جدید و جذابی مخصوص بزرگسالان را برای اتاق خود فراهم کنید.

اگر مطمئن نیستید که باید از چه رنگی استفاده کنید یا چه ترکیب رنگی فضای خوبی ایجاد می‌کنند، دیگر نگران نباشید. در این مطلب آراستا از جدیدترین و بهترین رنگ‌های مدرن اتاق خواب و همچنین ترکیب چند رنگ برای دکوراسیون، صحبت می‌کنیم. این رنگ‌ها برای ایجاد یک فضای مدرن و آرامش‌بخش به شما الهام می‌بخشند.

رنگ اتاق خواب بزرگسالان

1.      پالت کم رنگ

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

رنگ‌های کم رنگ به خصوص خاکستری روشن، آرامش‌بخش هستند و در صورتی که روی دیواره‌های اتاق کار شوند، با دیگر اجزاء اتاق مطابقت دارند. ترکیب رنگ این اتاق خواب به جای این که خسته‌کننده به نظر برسد، حتی بدون نمایش تضاد رنگی، عمق زیادی دارد.

2.      خاکستری پررنگ

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

رنگ خاکستری پررنگ یا در اصطلاح دودی، یکی از برجسته‌ترین رنگ اتاق خواب است. اما توجه داشته باشید که به دلیل عجیب بودن این رنگ، دیگر نیازی به ایجاد تضاد رنگی در اتاق ندارید. بهتر است وسایل تزئینی، روتختی و مبلمان یک درجه روشن‌تر از رنگ دیوار‌های اتاق باشند.

3.      آبی شفاف

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ اتاق خواب به حدی حساس و زیبا است که به شما احساس سبکی و آرامش می‌دهد. ایجاد یک فضای شفاف و رنگ آبی دیواره‌ها به همراه یک اثر هنری، فضای اتاق خواب شما را مدرن نشان می‌دهد. همچنین این رنگ برای ایجاد فضای یک اتاق کار یا مطالعه نیز مناسب است.

4.      آبی خاکستری

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ اتاق خواب زیبا می‌تواند بهترین گزینه برای استراحت و خواب راحت باشد. این رنگ آبی مایل به خاکستری است و از ترکیب رنگ سنگ‌ها برای ایجاد آن الهام گرفته شده است. ترکیب سفید با این رنگ، رنگ اتاق خواب شما را خیره‌کننده می‌کند.

5.      بنفش کم‌رنگ

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این ترکیب رنگ اتاق خواب از گل‌های لاوندر الهام گرفته است. این رنگ باید کاملا مات باشد تا آرامش را به روح شما هدیه دهد. ترکیب رنگی بنفش کم‌رنگ علاوه بر رنگ اتاق خواب بزرگسالان، برای اتاق کودکان نیز مناسب است. همچنین در تزئین دیوارهای مهد‌کودک هم می‌توان از این رنگ بهره برد.

6.      آبی روشن

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

آبی این رنگ اتاق خواب تقریبا مایل به سفید است که می‌توان رنگ کرم را هم وارد این ترکیب رنگی کرد. انتخاب این ترکیب رنگ اتاق خواب یک روش عالی برای اصلاح و تغییر دکوراسیون اتاق شما است. چراکه رنگ روشن دیوارها به شما احساس آزادی می‌بخشند.

7.      سبز روشن و پرنگ

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

امروزه رنگ سبز را در بسیاری از ماشین‌ها یا لوازم آشپزخانه شاهد هستید. اما چرا یک اتاق خواب سبز نداشته باشید؟ این رنگ اتاق خواب خارق‌العاده و چشم‌نواز خواهد بود و همچنین از بودن در اتاق احساس خوشبختی و طراوت می‌کنید. همچنین استفاده از این ترکیب رنگی را در دکوراسیون اتاق کودک یا گالری هنری نیز توصیه می‌کنیم.

8.      سبز روشن

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ اتاق خواب کاملا در تضاد با رنگ قبلی است. فضای ایجاد شده با این رنگ، درست بر خلاف رنگ قبل که شور و طراوت زندگی دارد، آرام‌تر است و احساس آرامش بیشتری را به شما می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید این رنگ اتاق خواب را انتخاب کنید.

9.      بنفش

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

رنگ اتاق خواب بنفش عمیق و مرموز است که برای ایجاد یک فضای اتاق خواب مدرن بسیار مناسب است. چراکه رنگ بنفش یک رنگ معمولی نیست. استفاده از آن در ترکیب رنگ اتاق خواب باعث می‌شود تا دیگر رنگ‌ها نیز برجسته و چشم‌گیر به نظر برسند.

10.  کرمی (رنگ چوب)

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ اتاق خواب کاملا آرامش‌بخش بوده و از رنگ‌های روشن زیادی در آن استفاده می‌شود. دیوارهای کرمی با مبلمان قهوه‌ای روشن و ملافه‌های سفید، به خوبی در کنار هم چشم‌نوازی می‌کنند. این اتاق خواب می‌تواند مناسب اتاق خواب‌های روستایی شما باشد. همچنین می‌توانید اتاق خواب مهمان را هم با این ترکیب رنگی دکوراسیون کنید.

11.  زرد روشن

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ خارق‌العاده اتاق خواب، بهترین احساسات را به شما نشان می‌دهد. استفاده از رنگ زرد در ترکیب رنگ اتاق خواب کاملا سلیقه‌ای است و ممکن اغلب افراد آن را انتخاب نکنند. اما به طور کلی رنگ زرد باعث می‌شود تا شما تمام نگرانی‌هایتان را به فراموشی بسپارید.

12.  رنگ صورتی 

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ اتاق خواب می‌تواند مناسب برای اتاق کودکان باشد، با این حال یک رنگ مدرن برای اتاق خواب بزرگسالان به حساب می‌آید. بهتر است از رنگ صورتی ملایم در ترکیب رنگ اتاق خواب استفاده شود و رنگ سفید را برای تکمیل دکوراسیون با رنگ صورتی ترکیب کنید.

13.  ترکیب خاکستری و زرد

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ اتاق خواب دارای ویژگی آرامش‌بخشی رنگ خاکستری در ترکیب با نرمی رنگ زرد است. بهتر است دیوارها خاکستری رنگ باشند و رنگ زرد را در ترکیب رنگی اجزاء اتاق استفاده کنید. این ترکیب رنگی می‌توانید برای اتاق خواب خودتان مورد استفاده قرار گیرد. با این حال مناسب اتاق مهمان نیز هست.

14.  ترکیب رنگی الهام گرفته از دریا

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

استفاده از رنگ‌های الهام گرفته از طبیعتی مانند دریا و جنگل باعث می‌شود تا از آن محیط شور حیات و زندگی منتقل شود. ترکیبی از رنگ آبی دریا و شفافیت بخشیدن به آن، همراه با کمی رنگ زرد یا قهوه‌ای، بهترین ترکیب رنگی است که با استفاده از طبیعت ایجاد می‌شود. اگر به فضای طبیعی علاقه دارید، انتخاب این ترکیب رنگ اتاق خواب را توصیه می‌کنیم.

15.  سرمه‌ای مات

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

این رنگ اتاق خواب، یک رنگ سنگین و کاملا مناسب بزرگسالان است. ترکیب رنگ سرمه‌ای با آبی روشن و صورتی کم‌رنگ، یک ترکیب بی‌نظیر است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فضای مدرنی را به اتاق هدیه دهید. رنگ سورمه‌ای برای دکوراسیون اتاق کار و مطالعه نیز مناسب است امابه واسطه سنگینی این رنگ برای اتاق کودک توصیه نمی‌شود.

16.  ترکیب رنگ آبی و مرجانی

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

شاید تصورش را هم نکنید که ترکیب رنگ آبی و مرجانی چه شاهکاری را نمایش می‌دهد. این ترکیب رنگ اتاق خواب شگفت‌انگیز و کاملا مدرن است. به واسطه سنگینی این رنگ، می‌توانید در دکوراسیون اتاق خواب مهمان، اتاق مطالعه و اتاق کار هم مورد استفاده قرار گیرد.

17.  سبز پاستلی

20 ایده برای رنگ اتاق‌ خواب بزرگسالان

اگر استفاده از رنگ سبز را در طراحی اتاق خواب می‌پسندید اما نمی‌خواهید از سبز پررنگ استفاده کنید، انتخاب رنگ اتاق خواب سبز پاستلی، بهترین گزینه است. این ترکیب رنگ حس و حالی کاملا سبک و آرامش‌بخشی را دارد. استفاده از رنگ‌های شکلاتی و شیری و سفید برای ترکیب با رنگ سبز پاستلی مناسب‌ترین انتخاب است.

18.  زرد روشن (الهام گرفته از آفتاب)

رنگ اتاق خواب بزرگسالان

این ترکیب رنگ اتاق خواب فضایی شاد به محیط اتاق می‌دهد و باعث ایجاد حس راحتی می‌شود. اگر به دنبال بهترین رنگ برای اتاق میهمان هستید، این رنگ زرد الهام گرفته از آفتاب را به شما توصیه می‌کنیم. چراکه اتاق خوابی کاملا مدرن و شیک را ایجاد می‌کند. استفاده از این ترکیب رنگی در خانه‌های روستایی نیز توصیه می‌شود.

19.  ترکیب رنگی آبی و قهوه‌ای

رنگ اتاق خواب بزرگسالان

ترکیب رنگی آبی و قهوه‌ای بسیار متعارف است و شما می‌توانید اتاق خواب کودک‌تان را نیز با استفاده از این ترکیب رنگی، دکوراسیون کنید. با این حال این ترکیب رنگی به واسطه سنگینی رنگ‌ها مناسب اتاق خواب اصلی، اتاق کار و اتاق مطالعه است. در صورتی که قصد دارید از این ترکیب رنگی برای اتاق کودک بهره گیرید، از آبی روشن استفاده کنید.

20.  ترکیب رنگی سبز و آبی فیروزه‌ای

رنگ اتاق خواب بزرگسالان

اگر این دو رنگ شگفت‌انگیز را با هم ترکیب کنید، جلوه جالب‌توجه‌ای به دکوراسیون اتاق خواب خود می‌دهید. بهتر است از رنگ سبز برای دیوارهای اتاق استفاده شود و سایر اجزاء اتاق را در رنگ ففیروزه‌ای انتخاب کنید. اتاق خواب شما با استفاده از این ترکیب رنگی بسیار مدرن و شیک به نظر می‌رسد. همچنین می‌توانید اتاق میهمان را هم با این ترکیب رنگی، دکوراسیون کنید.

حرف آخر

کدام یک از ترکیب رنگ اتاق خواب، مورد علاقه شما بود؟ آیا شما به دنبال یک اتاق خواب با فاضی مدرن هستید یا سبکی کلاسیک را انتخاب می‌کنید؟ اگر می‌خواهید اتاقی کلاسیک داشته باشید بهتر است از ترکیب رنگی‌هایی استفاده کنید که الهام گرفته از طبیعت هستند و اگر فضایی مدرن را ترجیح می‌دهید، بهتر است از ترکیب رنگی سبز، آبی، بنفش یا صورتی استفاده کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *