8 خرداد 1402
9 ترفند روشنایی دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره

9 ترفند روشنایی دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره

اگر بخواهیم واقعیت‌ را بپذیریم، چیزی به نام خانه رویایی وجود ندارد. هر خانه یا آپارتمانی که برای زندگی انتخاب کنید، متوجه می‌شوید یک چیزی کم است و خانه یا آپارتمان می‌توانست بهتر باشد. با این حال اغلب افراد جوانب مثبت خانه و آپارتمان را می‌بینند و سعی می‌کنند با جوانب بد آن تنها کنار آمده و زندگی کنند. به عنوان مثال ممکن است شما یک خانه تهیه کنید که سه اتاق خواب بزرگ داشته باشد با دو سرویس بهداشتی و آشپزخانه اوپن. در حقیقت شما یک مکان عالی برای زندگی انتخاب کرده‌اید اما باید با سالن پذیرایی بدون پنجره آن کنار بیایید. در ادامه همراه آراستا باشید تا با ترفندهایی برای روشنایی سالن پذیرایی بدون پنجره آشنا شوید.

سالن پذیرایی بدون پنجره به دو دلیل مسئله‌ساز است: اول آنکه در تابستان هوا به شدت گرم می‌شود و راهی برای تهویه هوا در اتاق وجود ندارد و دوم آنکه سالن پذیرایی بدون پنجره همیشه تاریک و کم نور است. شاید نورگیر آشپزخانه یا پنجره اتاق‌ها کمی نور وارد سالن پذیرایی بدون پنجره بکنند اما به سختی نور طبیعی کافی سالن پذیرایی فراهم می‌شود. با همه این‌ها تصور کنید باران ببارد و با آسمانی ابری مواجه باشید!!

در این مطلب به یکی از مشکلات خانه‌ها یعنی دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره می‌پردازیم. در مواجه با این مشکل باید ایده‌هایی در زمینه تامین روشنایی سالن پذیرایی بدون پنجره ارائه داد. در ادامه آنچه که باید برای تامین نور و روشنایی سالن پذیرایی بدون پنجره بدانید، بیان خواهیم کرد.

1. مبلمان سالن پذیرایی بدون پنجره باید رنگ روشن باشد

اغلب افراد هنگام خرید مبلمان سفید برای دکوراسیون سالن پذیرایی خود مردد هستند اما زمانی که از دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره صحبت می‌کنیم، خرید مبلمان با رنگ روشن یکی از ضرورات است. اگرچه احتمال کثیفی و لکه روی مبلمان رنگ روشن زیاد‌تر است اما باید برای تامین روشنایی سالن پذیرایی بدون پنجره این ریسک را بپذیرید. با افزودن یک دست مبلمان سفید یا رنگ روشن در کنار ویترینی از وسایل شفاف، می‌توان دیوارها را بلند‌تر و عریض‌تر نشان داد که به طور خودکار باعث می‌شود سالن پذیرایی بدون پنجره بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسد.

2. در استفاده از رنگ‌های روشن سالن پذیرایی بدون پنجره اغراق کنید

هیچ چیز در سالن پذیرایی بدون پنجره نباید آرام باشد. استفاده از رنگ‌های روشن باعث شور و نشاط در محیط می‌شود. بنابراین شما باید رنگ‌بندی برای سالن پذیرایی بدون پنجره انتخاب کنید که علاوه بر مکمل بودن با مبلمان سفیدتان، نورپردازی سالن پذیرایی را تامین کند. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ تیره حتی به اندازه یک انگشت شصت، مانند همان انگشت که از دست بیرون می‌زند، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و ناخودآگاه سبب کم نوری محیط می‌شود.

3. روشنایی سالن پذیرایی بدون پنجره را زیاد کنید

در دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره، شما مجبور هستید نور سالن را خودتان ایجاد کنید. شاید در خانه‌های پرنور استفاده بیش از حد از لامپ اشتباه باشد اما در دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره شما باید در تعداد لامپ‌های سالن اغراق کنید. بنابراین استفاده بیش از حد لامپ‌ها را فراموش نکنید. بهتر است چندین لامپ بزرگ روی دیوار یا گوشه سالن قرار دهید و در کنار آن‌ها چندین لامپ لوچک و کم نور هم بگذارید تا در مواقع خاص با کم نور کردن سالن پذیرایی، محیطی زیبا، آرام و رمانتیک ایجاد کنید.

4. در سالن پذیرایی بدون پنجره آینه آویزان کنید

دکوراسیون سالن پذیرایی

یکی از ترفندهای دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره، جعل نور است. استفاده از آینه در دکوراسیون پذیرایی می‌تواند روشنایی این سالن را به طور چشم‌گیری افزایش دهد. بهتر است آینه را زیر لامپ یا دیگر منابع روشنایی سالن قرار دهید. این کار موجب انعکاس هرچه بیشتر نور شده و می‌تواند نور مورد نیاز سالن پذیرایی بدون پنجره را تامین کند. همچنین انتخاب آینه‌های کوچک تزئینی و چسباندن آن‌ها روی دیوار، علاوه بر ایجاد زیبایی می‌تواند به انعکاس نور کمک کند.

5. در دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره، گیاهان را فراموش نکنید

گیاهان به معنای واقعی کلمه به فضای سالن پذیرایی بدون پنجره شما حیات می‌بخشند، بنابراین قرار دادن چند عدد گلدان در دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره؛ به احساس زنده بودن و شادابی محیط کمک می‌کند. همچنین شما می‌توانید برای دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره؛ گلدان‌های رنگی و روشن تهیه کنید تا از این طریق هم به تامین نور سالن پذیرایی کمک کرده باشید. فقط توجه داشته باشید که نگهداری از گیاهان در محیطی بدون پنجره و نور طبیعی، کار مشکلی بوده و باید با متخصصان کشاورزی مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که از گیاهان به درستی مراقبت کرده و آبیاری را منظم انجام می‌دهید. در صورت لزوم گلدان‌ها را هر چند وقت یکبار جابه‌جا کرده و در کنار پنجره دیگر اتاق‌ها قرار دهید.

6. هنر مناسب سالن پذیرایی بدون پنجره‌تان را انتخاب کنید.

اگر تمایل به مراقبت از گیاهان ندارید، بهتر است راه دیگری را برای ایجاد حس زندگی و شور و نشاط در سالن پذیرایی بدون پنجره خود پیدا کنید تا نگرانی از بابت مراقبت و نگهداری از آن را نداشته باشید. هنر راه‌حل شما است. نمایش یک هنر رایج جهان در دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره‌تان، می‌تواند نقطه کانونی و انرژی بخش خانه شما را فراهم کند. هنر به خانه شما تفکری عمیق بخشیده و اگر رنگ‌بندی جذابی داشته باشد، شور و حیات را برای محیط خانه به ارمغان می‌آورد. اگر از هنر سررشته ندارید، بهتر است به سراغ خرید تابلوهای نقاشی انتزاعی بروید که با تصاویر عمقی به خانه شما روح می‌بخشند.

7. برای دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره از تابلوهای بزرگ استفاده کنید

هنگام انتخاب یک تابلوی هنری برای دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره؛ برای آنکه جادوی هنر نقاشی بیشتر و چشم‌گیرتر باشد، بهتر است یک تابلو با سایز بزرگ متشکل از ترکیب رنگی شاد انتخاب کنید. هنر گرافیکی رنگی، فضای سالن پذیرایی بدون پنجره را بزرگ‌تر از حالت عادی نشان داده و نشاط و هیجان فضای سالن می‌شود. بنابراین این ریسک را بپذیرید و در زمان خرید، به سراغ تابلوهای نقاشی بزرگ و رنگی بروید.

8. برای افزایش نور سالن پذیرایی بدون پنجره از لامپ‌های پنهان استفاده کنید

 

لامپ پنهان در سالن پذیرایی

دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره با انتخاب لامپ‌های مخفی، می‌تواند فضای سالن را بزرگ‌تر و پرنورتر نشان دهد. مکان‌هایی میان قفسه کتاب‌ها، زیر مبلمان و دیگر نقاط منفعل را انتخاب کرده تا لامپ‌ها را در آن مکان پنهان و استتار کنید. بهتر است از لامپ‌هایی با توان بالا برای روشنایی انتخاب کنید تا میزان نور بیشتری برای دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره خانه‌تان به وجود آورید. تامین نور با استفاده از لامپ‌های مخفی در دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره امری ضروری است که اغلب مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

9. برای دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره می‌توانید از پنجره‌های مصنوعی استفاده کنید

استفاده از پنجره‌های غیرواقعی برای تزئین دکوراسیون سالن پذیرایی بدون پنجره یک گزینه خلاقانه است که شاید در بزرگ نشان دادن و تامین نور محیط تاثیری نداشته باشد، اما علاوه بر زیبایی، می‌تواند کاستی حضور پنجره را جبران کند. برای این کار می‌توانید بین دیوار سالن پذیرایی و یکی از اتاق‌ها روزنه‌ای ایجاد کرده و پنجره را آن‌جا نصب کنید. به عنوان یک ایده خلاقانه دیگر شما می‌توانید پوستری از یک منظره روی دیوار زده و اطراف آن را با نصب پنجره بپوشانید. همچنین ایجاد یک روزنه و قرار دادن چندین لامپ و دیگر منابع تامین نور در آن و در آخر با نصب پنجره در اطراف آن، کاستی حضور پنجره را جبران کنید. طراحی پنجره مصنوعی یک ایده خلاقانه است که بهتر است آن را جدی بگیرید.

حرف آخر

اجازه ندهید کمبود پنجره‌ها، شادی را از خانه شما بیرون کند. هزاران ایده وجود دارد که می‌توانید سالن پذیرایی بدون پنجره خود را به نحوی دکوراسیون کنید که هرگز کمبود پنجره حس نشود. شما با استفاده از چندین منبع نوری می‌توانید به راحتی تاریکی محیط را از بین برده و با به‌کارگیری یک اثر هنری شور و اشتیاق را به محیط خانه خود هدیه دهید. بنابراین هرگز به سالن پذیرایی بدون پنجره به عنوان یک نقص نگاه نکنید، بلکه این مورد عاملی برای محک زدن خلاقیت شما است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *