9 فروردین 1402
راهنمای خرید فرش از خارج از ایران به صورت اینترنتی و روش های ارسال آن

راهنمای خرید فرش از خارج از ایران به صورت اینترنتی و روش های ارسال آن

فرش از جمله کالاهایی است ، که علارغم قرار گرفتن در دسته کالاهای اساسی و ضروری، در عین حال به عنوان یک کالای لوکس و آنتیک، نیز در نظر گرفته می شود. از این جهت برای خرید وارسال فرش به خارج از کشور قوانین و ضوابطی را تعریف کرده اند.

از آنجاییکه فرش های ایرانی به لحاظ کیفیت و تنوع در طرح و رنگ شهرت جهانی دارد؛ افراد، تمایل بسیاری برای استفاده از فرش، به عنوان یک گستردنی، برای پهن کردن بر روی کفپوش خانه های خود پیدا کرده اند.

البته که این مسئله مختص ایران و ایرانی نمی باشد؛ و امروزه قالب فرهنگ ها به این سبک چیدمان گرایش پیدا نموده اند.

لذا متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا هستند که، تنها برای مصرف شخصی، علاقه مند به خرید فرش از ایران، به صورت اینترنتی هستند.

بر این اساس، ما در این مقاله از آراستا ،قصد داریم ،تا علاوه بر ارائه ی فرش های متنوع، در سایز ها و ابعاد و طرح ها و رنگ ها و کیفیت های گوناگون، شما را در جریان هزینه ها و نحوه ی ارسال فرش، به خارج از ایران قرار دهیم.

راهنمای ارسال فرش به خارج از ایران

با توجه به، تفاوت قیمت زیاد فرش، در ایران و در خارج از ایران، با احتساب هزینه های پستی، همچنان خرید فرش از ایران، و ارسال آن به خارج از مرزهای ایران، همچنان مقرون به صرفه می باشد.

به همین دلیل، برای ارسال فرش به خارج از ایران، قوانین و مقرراتی، در نظر گرفته شده است. آگاهی از این قوانین می تواند، خرید های اینترنتی فرش را از ایران سهولت ببخشد.

نکته: بر اساس قوانین و مقررات گمرکی ایران،ضوابط ارسال فرش ماشینی با فرش دستباف متفاوت می باشد.

راهنمای ارسال فرش به خارج از ایران

نحوه ی ارسال فرش ماشینی به خارج از ایران

برای ارسال فرش ماشینی به خارج از ایران به طور کلی محدودیتی اعمال نشده است. لذا افراد می توانند، فرش ماشینی خود را، پس از بسته بندی به وسیله ی شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند،به کشور مقصد ارسال کنند.

البته این مقررات برای کسانی صدق می کند که ، فرش ها را برای مصرف شخصی، خرید کرده باشند؛ و نه به قصد خرید و فروش و تجارت.

در صورتی که تعداد بالایی فرش ماشینی، را بخواهید از کشور خارج کنید، این امر مشمول قوانین صادرات می شود؛ و نیاز خواهید داشت، تا مراحل اخذ مجوز های قانونی، جهت انجام صادرات را طی کنید.

نحوه ی ارسال فرش ماشینی به خارج از ایران

نحوه ی ارسال فرش دستباف به خارج از ایران

با توجه به این که فرش های دستباف، از دسته کالاهای خاص و با ارزش، به حساب می آیند؛ از این رو با محدودیت مجوز، جهت ارسال فرش های دستباف، به خارج از ایران روبه رو می شوید.

به لحاظ قانونی، تنها 2 تخته فرش دستباف و یا 20 متر مربع فرش دستباف، را می توان به خارج از کشور ارسال کرد، و برای بیشتر از این تعداد، لازم است که مجوز های بیشتری اخذ شود.

نکته ی حائز اهمیت این است که: در صورتی که فرش دستباف به لحاظ ارزش از دسته فرش های دستباف نفیس، شناخته شود، از طریق ارگان های میراث فرهنگی کشور از خروج این کالا از کشور ممانعت بعمل خواهد آمد.

نحوه ی ارسال فرش دستباف به خارج از ایران

روش های ارسال فرش به خارج از کشور

به طور کلی برای ارسال فرش به خارج از ایران، دو روش وجود دارد:

-ارسال کالا به روش دریایی

از این روش برای  ارسال محموله های کوچک تا متوسط استفاده می شود.

-ارسال کالا به روش هوایی

از این روش برای ارسال محموله های بزرگ استفاده می شود.

هزینه ی حمل فرش به خارج از کشور

به منظور محاسبه ی هزینه ی کامل ارسال فرش به خارج از کشور نیاز به محاسبه ی گزینه های مختلفی می باشد. از آن جمله هزینه های مربوط به شرکت هواپیمایی و شرکت حمل و نقل بین الملل، هزینه ی بسته بندی فرش، هزینه ی وزن کردن فرش، هزینه ی حمل فرش از فروشگاه یا درب  منزل تا فرودگاه ، هزینه ی کارت بازرگانی و اخذ مجوز های لازم، هزینه ی بیمه ، هزینه ی گمرک و غیره می باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای استفاده از برنامه ی آراستا، چطور چیدمان بهتری داشته باشیم؟

کلام آخر

در این مطلب به بیان راههای ارسال فرش به کشورهای دیگر پرداختیم.

خریداران محترم، در جای جای جهان پهناور، می توانند، به سادگی و در کمال آرامش با مراجعه به سایت آراستا و با نصب اپلیکیشن آراستا ، فرش های مد روز و جدید و همچنین با کیفیت موجود در بازار فرش ایران را، در انواع اندازه های دلخواه، پس از انتخاب و مشاهده، در سایت آراستا به صورت سه بعدی ،و البته به شکل کاملا رایگان، در محیط منزل خود تست کنند.

در صورت تمایل می توانید به صورت اینترنتی سفارش خود را ثبت کنید. ما در تیم آراستا در اسرع وقت سفارش شما را پی گیری می نماییم.

سفارش شما، درکمترین زمان ممکن و با بهترین و کم هزینه ترین روش به کشور مقصد ارسال می شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *