8 خرداد 1402
فرش کرم چه تاثیری در دکوراسیون دارد؟

فرش کرم چه تاثیری در دکوراسیون دارد؟ _ نکات خرید آن

یکی از اصلی ترین چالش های افراد برای چیدمان یک خانه، انتخاب اجزای دکوراسیون، به گونه ای است که بتوانند به سادگی و با کمترین دغدغه این عناصر را با هماهنگی وتعادل در کنار هم قرار دهند، تا به زیبایی وتاثیر گذاری فضای خود بیافزایند. به منظور تحقق این هدف، توجه به تاثیر رنگ عناصر تشکیل دهنده یدکوراسیون بسیار حائز اهمیت است. در سالهای گذشته، در دکوراسیون منازل ایرانی، به دلیل استفاده از فرش های دستباف، رنگ لاکی بسیار پر طرفدار بود. در سالهای اخیر با تغییر مد و در واقع با تغییر سلیقه ی متقاضیان فرش، و به علت کوچک تر شدن متراژ منازل، گرایش افراد به سمت فرش های با رنگ روشن و کرم، رفته است. در این مقاله می خواهیم، به تاثیرات استفاده از فرش کرم در دکوراسیون و نکات خریدفرش کلاسیک بپردازیم.در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای استفاده

از آنجایی که رنگ کرم، رنگی پرطرفدار و پرکاربرد و زیبا است و قابلیت ترکیب با همه ی رنگ ها را دارد، استفاده از آن در دکوراسیون بسیار آسان بوده و چالش و ریسک خاصی را برای استفاده کننده از آن به وجود نمی آورد.

این فرش با سایر عناصر دکوراسیون در تمامی رنگ ها قابل ترکیب شدن است و معمولابا هر نوع سلیقه ای هماهنگ است.

فرش های کرم نیز دارای طیف های رنگی و ترکیبات رنگی متفاوتی می باشند. در کنار بررسی طیف های رنگ کرم فرش، به معرفی طرح ها و رنگ های مبلمان که با فرش کرم درتناسب است نیز اشاره می کنیم.

فرش ساده و مبلمان مناسب با آن

انتخاب این فرش ساده، برای کسانی که طرفدار سادگی هستند و دکوراسیونی با کمترین ترکیب رنگی را دوست دارند، بهترین گزینه است.قرار دادن مبلمان راحتی کرم رنگ در کنار فرش کرم، یک سبک مینیمال شیک را در محیط به وجود می آورد.

در صورتی که مبل های راحتی با پارچه های طرح دار را در کنار فرش با طرح ساده قرار دهیم، فضای دکوراسیون را از یکنواختی خارج می کنیم. البته استفاده از کوسن ها با طرح ها و رنگ های مختلف و یا قرار دادن اکسسوری های متنوع می تواند این سادگی محیط را بشکند. اگر طرفدار سادگی می باشید با خریدفرش مدرن از مجموعه آراستا از مزیت پروآنلاین فرش نیز استفاده کنید.

فرش کرم قهوه ای و مبلمان مناسب با آن

استفاده از فرش های کرم قهوه ای،دکوراسیون را به یک فضای با وقار و اصیل تبدیل می کند.

قرار دادن مبل های استیل با رنگ های با تناژ کرم یا قهوه ای در کنار فرش های کرم قهوه ای یک دکوراسیون کلاسیک اصیل را به وجود می آورد که غالبا مورد استقبال پدربزرگ ها و مادربزرگ ها است.

در طیف رنگی فرش های کرم قهوه ای، طرح های مدرن هم تولید شده است که مورد توجه جوان تر ها قرار گرفته است. این فرش ها با مبل های راحتی با رنگ های کرم و یا قهوه ای ساده در فضای خود چیدمان می کنند.

در واقع فرش رنگ کرم قهوه ای در صورتی که با سبک های مختلف مبلمان ترکیب شود می تواند تم دکوراسیون را تعریف کند که ،کلاسیک، مدرن، مینیمال، است.

فرش کرم سورمه ای و مبلمان مناسب با آن

فرش کرم سورمه ای، به دلیل تضاد، در رنگ تیره و روشن یک ترکیب رنگی بی نظیر را به وجود می آورد.قرار دادن مبل، با رنگ کرم یا رنگ سورمه ای، در کنار این فرش فضای جذابی را برای دکوراسیون به وجود می آورد.

همچنین، استفاده از مبل طوسی روشن در کنار این فرش یک ترکیب فوق العاده را برای دکوراسیون ایجاد می کند.

استفاده از سایر عناصر دکوراسیون، با رنگ های گرم و همچنین قرار دادن وسایل، از جنس و یا بارنگ چوب، می تواند سردی این دکوراسیون را خنثی کرده و به هماهنگی و تعادل این فضا بیافزاید.

اجرای نور پردازی های دقیق و مناسب در این دکوراسیون می تواند، بر تاثیر این ترکیبات رنگی کمک کند.

فرش کرم صورتی و مبلمان مناسب با آن

فرش های کرم صورتی معمولا در دکوراسیون خانه های نو عروس ها بسیار پر طرفدار است. استفاده از فرش های کرم صورتی برای جهیزیه، فضای این دکوراسیون را به یک محیط بالطافت و شاداب تبدیل می کند.

وجود نور طبیعی در جایی که فرش های کرم صورتی پهن شده است منظره ی باشکوهی را ایجاد می کند.

مبلمان با رنگ کرم و یا رنگ صورتی چرک، برای قرار گرفتن در کنار این فرش بسیار مناسب است.

فرش کرم آبی و مبلمان مناسب با آن

استفاده از رنگ آبی روشن در کنار رنگ کرم، در دلبازتر شدن و روشنایی فضای دکوراسیون بسیار موثر است. فرش های کرم آبی هم در طرح های سنتی وهم در طرح های مدرن تولید شده اند. در صورتی که این فرش با مبلمان مناسب با سبک آنها و در رنگ های هماهنگ با آن ست شود  به تاثیر پذیری محیط دکوراسیون کمک می کند.

فرش کرم طوسی و مبلمان مناسب با آن

فرش های کرم طوسی چند سالی است که  متقاضیان و خواهان بسیاری را به خود جذب کرده است.

در سال های اخیر فرش های تولید شده با این رنگ در طرح های وینتیج بسیار ترند شده است. این رنگ فرش به سادگی با مبلمان طوسی و همینطور با مبلمان کرم قابل ترکیب است و یک دکوراسیون مدرن وشیک را به شما تحویل میدهد.

فرش کرم مشکی و مبلمان مناسب با آن

فرش در رنگ کرم مشکی، رنگ بسیار جالبی است . این رنگ رامی توان یک انتخاب جسورانه دانست، زیرا اگر به درستی و در جای مناسب خود در فضا مورد استفاده قرار نگیرد، زیبایی و اثر گذاری آن به حداقل ممکن خواهد رسید.

انتخاب این رنگ فرش را برای اتاق خواب ،می توان گزینه ی مناسبی در نظر گرفت و در صورتی که با مبلمان اتاق خواب، به لحاظ تم و رنگ هماهنگ شود، یک دکوراسیون فوق العاده جذاب و جسورانه را برای شما به ارمغان می اورد.

نحوه ی ست کردن با پرده ها

وجود هماهنگی بین رنگ فرش، پرده و مبل در فضای خانه به دلیل اینکه سه قسمت بزرگ در دکوراسیون است و در نگاه اول به چشم می آید و در احساس افراد از محیط تاثیر می گذارد، بسیار حائز اهمیت است.

در کنار فرش کرم به علت خنثی بودن این رنگ می توان از هر رنگی برای پرده استفاده کرد.

برای ست کردن رنگ فرش و رنگ پرده، می توان طیف های رنگ بکار رفته در فرش را در پرده اعمال کرد تا یک هارمونی و تناسب را در فضا ایجاد کرد.

برای ایجاد تناسب و هارمونی بین فرش و پرده می توان از پرده هایی استفاده کرد که، یا از رنگ های مکمل فرش در پرده بکار رفته باشد و یا از طرح های زمینه ی فرش در پرده وجود داشته باشد.

کلام آخر

امروزه به دلیل استقبال خاص و گسترده ی متقاضیان فرش های رنگ کرم، این رنگ فرش در تناژ ها و طیف های متنوع و در طرح ها و سبک های مختلف تولید و به بازار عرضه شده اند. ما در فروشگاه آنلاین آراستا با فراهم کردن امکان پرو آنلاین فرش ارزان و قرار دادن به روز ترین محصولات بازار برصدد آن بر آمده ایم، تا با تکیه بر دانش ای آر پاسخگوی نیاز مشتریان عزیز باشیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *