10 مهر 1402
رنگ طوسی با چه رنگ هایی مکمل میشود

رنگ طوسی با چه رنگ هایی مکمل میشود؟ چیدمان رنگ طوسی در خونه

باوجود اینکه رنگ طوسی رنگی بین سیاه و سفید است، اما هیچ وقت نه سیاه بوده و نه سفید!تقریبا در هر اتاق و یا فضایی که از این رنگ طوسی به کار می‌رود، به‌خوبی در پی زمینه فضا می‌نشیند و با همه چیز هارمونی پیدا می‌کند . رنگی کاملا پیچیده و ظریف که فقط نیاز به رنگ مکملی مناسب دارد. شاید تصور کنید که رنگ طوسی غم‌انگیز و یا پر از افسردگی است؛ اما انتقاد از این رنگ واقعا بی‌رحمانه است! فقط کافی است که رنگ مناسبی برای تکمیل آن انتخاب کنید.

اگرچه رنگ‌های خنثی مختلفی مانند بژ، کرم، سفید نیز مانند طوسی در طراحی دکوراسیون کاربرد دارند، اما انتخاب رنگ طوسی به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید یک طراحی منحصر به فرد و خاص در دکور خانه‌ایجاد کنید. اما در عین حال باید هوشمندانه و اصولی انتخاب کنید.

رنگ طوسی واقعا زیباست؛ اما در صورتی می‌توانید تا مدت‌های طولانی از زیبایی آرام این رنگ در دکوراسیون لذت ببرید که مکمل رنگ طوسی را به‌درستی انتخاب کرده باشید. به همین دلیل در ادامه این مقاله قصد دارم نکات مهم برای معرفی یک پالت رنگی جذاب از مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف خانه را بیان کنم. همراه من بمانید.

رنگ طوسی و اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بهترین فضا برای تجربه عصرانه‌ای آرام در کنار خانواده و دوستان نزدیک است؛ بنابراین سعی کنید پس‌زمینه این اتاق را هم به بهترین شکل طراحی کنید تا فضایی دوستانه و آرام داشته باشد. انتخاب رنگ طوسی در طیف‌های مختلف آن، به شما کمک می‌کند تا فضایی آرام و دوست داشتنی در نشیمن ایجاد کنید. به همین دلیل با خیال راحت این رنگ را انتخاب کنید. البته به چند نکته دقت کنید.

اولین موضوع این است که نگاهی به رنگ‌های غالب در فضا بیاندازید. آیا المان‌هایی که در اتاق نشیمن قرار دادید در یک تناژ رنگی قرار دارند و یا اینکه بیشتر شبیه به جعبه مداد رنگی است!؟

اگر چنین نمایی از اتاق مشاهده می‌کنید، همین حالا و قبل از خرید المان‌های طوسی رنگ، سعی کنید المان‌ها را در یک تناژ رنگی یکسان قرار دهید. در صورتی که هنوز فرشی برای این فضا انتخاب نکردید، بهترین فرصت است که فرش طوسی رنگ در آن پهن کنید.

البته تعویض وسایل بزرگی مانند فرش مدرن، مبلمان یا پرده و مواردی از این دست هزینه زیادی روی دست شما می‌گذارد؛ به همین دلیل به سراغ وسایل تزئینی و کوچک بروید. همین وسایل هم به‌اندازه کافی قدرتمند هستند که توجه همه را به سمت خود جذب کنند. حالا زمان آن رسیده که این المان‌های کوچک و تزئینی را به سمت رنگ طوسی ببرید. در عین حال، برای اینکه فضای اتاق نشیمن به رنگ طوسی نزدیک شود، به سمت دیوارها بروید. یک کاغذ دیواری در تناژ رنگی طوسی کمرنگ، گزینه خوبی است که پس‌زمینه خنثی و زیبایی در این فضا ایجاد کند.

رنگ طوسی و اتاق نشیمن

رنگ طوسی و اتاق خواب

برای به دست آوردن بهترین ترکیب رنگی در کنار این رنگ در اتاق خواب، قبل از هر چیز به سلیقه  علاقه‌های خودتان نگاه کنید. آیا دوست دارید اتاق خواب شما تداعی‌کننده فضایی آرام و ساکت باشد و یا اینکه هیجان رنگ‌های شادی مانند نارنجی را در این فضا می‌پسندید؟ خوشبختانه رنگ طوسی به‌خوبی در کنار رنگ‌های گرمی مانند نارنجی، قرمز و زرد، هارمونی دارد. بنابراین می‌توانید نشاط این رنگ‌ها را در کنار طوسی تجربه کنید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که تعادل را رعایت کنید. زمانی که قصد دارید مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب را انتخاب کنید؛ دلیل ندارد که همه چیز طوسی باشد و فقط چند المان با رنگ دیگر ترکیب شود. خودتان را محدود به این رنگ نکنید و باعث سردی فضای اتاق نشوید.  برای این کار می‌توانید فقط یک فرش طوسی رنگ کف اتاق پهن کنید و یا اینکه پتویی با رنگ طوسی روشن روی تخت خواب بیاندازید. همچنین انتخاب کاغذدیواری‌هایی با پس‌زمینه طوسی روشن هم روش خوبی است تا رنگ جذاب طوسی را به اتاق دعوت کنید.

رنگ طوسی و اتاق خواب

رنگ طوسی و اتاق کار

اگر شما هم در بیشترین زمان کاری را در خانه پشت سر می‌گذارد، انتخاب این رنگ بهترین فضا را برای شما فراهم می‌کند که با تمرکز کامل بتوانید به امور شغلی خود بپردازید. در عین حال باید مراقب باشید که بیش از حد از رنگ‌های گرم در این فضا استفاده نکنید. به کار بردن رنگ طوسی در المان‌هایی مانند میز کار، چراغ مطالعه، رنگ دیوار و یا فرش طوسی رنگ برای اتاق روش خوبی است.

همچنین می‌توانید المان‌ها و اکسسوری‌های کوچکی مانند دفاتر حسابرسی، یادداشت و یا جعبه مداد را در تناژ رنگی طوسی به کار ببرید. در کنار طوسی هم به سراغ رنگ‌های خنثی مانند سیاه و سفید بروید تا با هم هارمونی داشته باشند. درنهایت اینکه همه چیز آن را در اتاق کار با سردی رها نکنید. یک گلدان کوچک  شیشه‌ای با گیاهان طبیعی و پیچ در پیچ بهترین انتخاب است که فضایی مدرن، زیبا و در عین حال شاداب در محیط کار خانگی شما فراهم کند.

رنگ طوسی و اتاق کار

رنگ طوسی و اتاق کودک

در طراحی دکوراسیون اتاق کودک، این رنگ به‌خوبی می‌تواند گویای ظرافت و زیبایی باشد. در عین حال با انتخاب این رنگ و مکمل‌های آن می‌توانید سبکی ساده،آرام و بی‌آلایش در فضا ایجاد کنید. خوشبختانه انتخاب‌های متعددی نیز پیش روی شما قرار دارد. رنگ‌های گرمی مانند نارنجی و قرمز و یا رنگ سرد مثل آبی روشن تا تیره، در کنار طوسی هارمونی دارند تا فضایی دنج و آرام از اتاق کودک به نمایش بگذارند.

در عین حال بهتر است با توجه به جنسیت فرزند خود، این رنگ را در کنار مکمل‌ها استفاده کنید. آبی در تناژهای مختلف در کنار طوسی گزینه خوبی برای اتاق پسران است. همچنین برای اتاق دخترانه می‌توانید به سراغ صورتی، لیمویی و یا قرمز بروید و آن‌ها را با طوسی ترکیب کنید.

نکته مهم این است که در استفاده از این رنگ و یا مکمل‌های آن اغراق نکنید. اجازه بدهید که تعادل در فضا ایجاد شود و بتوانید محیطی پویای برای تحرک و بازیگوشی فرزند خود فراهم کنید. به‌طور مثال یک فرش طوسی رنگ کف اتاق پهن کنید و یا اینکه دیوارها را خاکستری روشن رنگ کنید. نصب تابلو و قاب عکس‌هایی از کودک خردسال با تناژ رنگی طوسی هم روش خوبی است. در عین حال بقیه وسایل در رنگ مکمل انتخاب شوند. به‌طور مثال تخت خوابی با پتوی آبی‌رنگ، لامپ‌های نئونی آبی و یا اکسسوری هایی مثل چراغ خواب در رنگ آبی به کار بروند. در این صورت جذابیت بیشتری در اتاق ایجاد شده و فرزند شما هم علاقه بیشتری به بازی در اتاق خواهد داشت.

رنگ طوسی و اتاق کودک

رنگ طوسی و آشپزخانه

برای کاربرد این رنگ در آشپزخانه ابتدا به سراغ کابینت‌هایی با رنگ ملایم طوسی و خاکستری بروید. همچنین لوازمی مانند سرویس چاقو و … را از متریال استیل و در رنگ سیاه و سفید انتخاب کنید تا با این رنگ هماهنگ باشد. در عین حال این کار می‌تواند فضای آشپزخانه را مدرن نشان دهد. در صورتی که می‌خواهید طراحی آشپزخانه سنتی و کلاسیک باشد، ابتدا کابینت‌هایی با رنگ طبیعی چوب انتخاب کنید. در کنار آن یک فرش طوسی پهن کنید و یا اینکه المان‌هایی مانند یخچال، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباسشویی و یا سایر وسایل کوچک را در رنگ استیل به کار ببرید. قرار دادن یک گلدان دعوت کند.

رنگ طوسی و آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: رنگ طوسی یا سفید؟ کدوم یک برای آشپزخونه مهم تر است؟

ست رنگ‌های مختلف با طوسی

علاوه بر اینکه برای انتخاب این رنگ در هر فضا نیاز به توجه به نوع محیط و دکوراسیون آن دارید، باید رنک مکمل را با دقت انتخاب کنید. به عبارت دیگر باوجود اینکه طوسی رنگی دوست داشتنی و خنثی است؛ اما قابلیت همراهی با همه رنگ‌ها را ندارد. در این میان چند رنگ هستند که بیشتری هارمونی را با خاکستری برقرار می‌کنند و در هر فضایی زیبایی و جلوه بصری زیبا دارند. در ادامه این رنگ‌های مکمل را بررسی می‌کنیم.

طوسی با قرمز

قرمز به‌عنوان رنگی پرحرارت و شاداب محسوب می‌شود که در کنار طوسی و خاکستری می‌تواند شادابی، ظرافت و در عین حال فضایی مدرن ایجاد کند. با انتخاب این رنگ‌ها در آشپزخانه می‌توانید اشتهای خانواده را بالا ببرید و همه را به خوردن غذایی خوشمزه دعوت کنید. در عین حال گزینه خوبی در اتاق دختر و پسر کوچک شماست تا نشاط و زیبایی در آن ایجاد شود. همچنین با انتخاب این ترکیب در اتاق نشیمن می‌توانید میهمانان و دوستان خود رابه یک چای عصرانه خوش طعم دعوت کنید.

طوسی با قرمز

طوسی و صورتی

اولین ترکیبی که با این رنگ به ذهن می‌رسد، همراهی آن با رنگ صورتی است. ترکیبی کاملا دخترانه و ظریف که حسی زنانه و لطیف در محیط ایجاد می‌کند. در عین حال صورتی اولین انتخاب خانم‌ها در همراهی با این رنگ برای لباس و اکسسوری های همراه است. شما می‌توانید این دو رنک را در دکوراسیون خانه نیز به کار ببرید و حسی لطیف در فضا پراکنده کنید. البته مراقب باشید که در استفاده از صورتی زیاده‌روی نکنید؛ زیرا فضا به‌شدت زنانه می‌شود و در دکوراسیون کلی خانه، ترکیب جالبی به شما نمی‌دهد.

انتخاب المان‌هایی به رنگ طوسی مانند مبلمان با پارچه‌ای بدون طرح، در کنار چند ابزار کوچک به رنگ صورتی بهترین گزینه است. در این صورت، خواهید دید که رنگ صورتی تمام فضا را به خود اختصاص نداده ورد عین حال شاهد ظرافت و لطافت در فضا هستید.

طوسی و صورتی

با ترکیب این دو رنگ در کنار هم می‌تواند اصالت، زیبایی و حسی از لوکس بودن را در فضا پراکنده کنید. رنگ سبز تیره به‌شدت قدرتمند است و در ایجاد فضایی لوکس تاثیر می‌گذارد. در عین حال اگر المان‌ها کمی چاشنی رنگ طلایی هم داشته باشند، حتما فضایی زیبا و کلاسیک خواهید داشت. به‌طور مثال مبلمانی سبز رنگ با پارچه‌ای از متریال مخمل در کنار حاشیه‌های طلایی و فلزی می‌تواند بسیار زیبا باشد. همچنین فرشی طوسی در خانه پهن کنید و یا اینکه دیوارها دارای پس‌زمینه خاکستری باشند.

نکته جالب دیگر اینکه اگر می‌خواهید ترکیب این دو رنگ به شما فضایی سنتی و کلاسیک  و در عین حال لوکس بدهد، فقط کافی است از المان‌های فلزی با رنگ طلایی در کنار آن‌ها استفاده کنید. برای به دست آوردن فضایی مدرن و لوکس نی به سراغ سبز، طوسی و المان‌هایی با رنگ نقره‌ای بروید. خواهید دید که همه چیز بسیار زیبا، ظریف و خاص می‌رود. در عین حال سردی و دل‌مردگی در فضا حاکم نیست و می‌توانید نشاط و شادابی را در آن به‌وضوح حس کنید.

راهکار دیگر این است که از گیاهان سبز غافل نشوید و قدرت آن‌ها را دست‌کم نگیرید. گیاهان به‌سرعت حس شادابی و نشاط را در فضا پراکنده می‌کنند و در عین گرمی طبیعت را به خانه می‌آورند. بنابراین چند گلدان زیبا از گیاهان طبیعی مختلف در خانه قرار دهید و از لطافت آن‌ها لذت ببرید.

طوسی و سبز

هشدار! مراقب رنگ طوسی باشید!

اگرچه این رنگ تناژ مختل رنگ خاکستری بسیار قدرتمند است، اما در هنگان استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه هوشمندانه رفتار کنید و چند نکته مهم را فراموش نکنید. به‌طور مثال در اتاق‌های کوچک و تیره، به سراغ رنگ طوسی تیره و پررنگ نروید. بهترین گزینه در این محیط طوسی روشن و کمرنگ است تا فضا را بزرگ‌تر به نمایش بگذارد. همچنین دلیلی وجود ندارد که تمام خانه را با المان‌ها و وسایلی از رنگ طوسی پر کنید. بهتر است حد تعادل را نگه دارید و باعث ایجاد فضایی سرد در خانه نشوید. با رعایت این نکات ساده به‌خوبی می‌توانید از ترکیب طوسی با سایر رنگ‌ها لذت ببرید و خانه‌ای زیباتر و دل‌نشین‌تر برای خودتان فراهم کنید.

منبع

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *