8 خرداد 1402
چگونه دکوراسیون منزلمان را پاییزی چیدمان کنیم

چگونه دکوراسیون منزلمان را پاییزی چیدمان کنیم؟ راهنمای چیدمان

وقتی فصل تابستان کوله بار سفر خود را می بندد، و جای خود را به خنکای نسیم پاییز می دهد، در شروع این فصل زیبا و همزمان با تغییر طبیعت، افرادی خوش ذوق هستند، که با الهام از طبیعت و این فصل زیبا علاقه منداند که، جلوه هایی از نشانه های این تغییر رنگارنگ و زیبا را در دکوراسیون منزل خود به نمایش بگذارند. برای ایجاد دکوراسیون پاییزی متناسب با فصل پاییز به وسایل و اکسسوری های خیلی گران قیمت برای منزل نیاز نداریم. تنها با الهام از طبیعت و با استفاده از کمی خلاقیت، می توان این امر را محقق ساخت. در آستانه ی ورود به فصل پاییز، با استفاده از المان های فصل پاییز می توانیم، دکوراسیون منزل را با حال و هوای خنک این فصل هزار رنگ هماهنگ کنیم و به پیشواز این فصل زیبا برویم. در این مقاله بر آن شدیم که، به بیان نکاتی در جهت راهنمایی برای ایجاد تغییراتی مثبت، در دکوراسیون منزل برای همراه کردن فضای منزل با جلوه هایی از طبیعت را یاد آور شویم.

این نکات، راهنمای مناسبی در جهت نحوه ی الهام گرفتن از طبیعت پاییزی، و ساختن یک دکوراسیون بر مبنای شرایط پاییزی و خلاقانه، خرید وسایل و فرش ارزان و البته مقرون به صرفه خواهد بود.

ایده های جذاب در ایجاد دکوراسیون پاییزی

استفاده از رنگ های پاییزی در عناصر دکوراسیون

در فصل پاییز، به دلیل کوتاه بودن روز ها و تاریک شدن سریع هوا، در صورتی که از رنگ هایی که به نوعی از مولفه های پاییز به شمار می آیند، در فضای خانه استفاده کنید، به آسانی می توانید این تاریکی و دلگیری پاییزی را به روشنایی و سرزندگی و شادابی تبدیل کنید.

این رنگ های گرم پاییزی، اعم از نارنجی، قرمز، زرد، قهوه ای، را می توان در غالب روتختی، رو مبلی، پارچه های روی کوسن،  رومیزی، در فصل پاییز بکار برد. تا یک دیزاین جذاب داشته باشیم.

استفاده از رنگ های پاییزی در عناصر دکوراسیون

استفاده از میوه های پاییزی

با قرار دادن میوه هایی که محصول پاییزهستند، در یک دکور پاییزی، و ثمره ی این فصل زیبای خداوند به شمار می آیند، و به نوعی نماد این فصل جذاب به حساب می آیند، می توانید یک دکوراسیون پاییزی را، با هزینه ی کم رقم بزنید.

قرار دادن المان های پاییزی در این دکوراسیون

از نکاتی که می تواند در ایجاد یک دکور پاییزی اثر گذار باشد استفاده از المان ها و شاخصه های پاییز است. مانند قرار دادن میوه ها گلدان ها،گل هلی خشک پاییزی در داخل این دکوراسیون.

قرار دادن المان های پاییزی در این دکوراسیون

توجه به ورودی خانه و استفاده از نماد های پاییزی در آن

با فرا رسیدن فصل پاییز و به دلیل کوتاه شدن روز توجه کردن به ورودی خانه ها و نور پردازی و گل آرایی این قسمت خانه با گل و رنگ های پاییزی بسیار می تواند ایجاد یک دکور پاییزی موثر واقع شود.

درواقع ایجاد یک دکور پاییزی در یک دکوراسیون را می توان از در ورودی دکوراسیون آغاز کرد.

برای این کار می توان، با استفاده از گل های خشک پاییزی و کاج های رنگ شده و گل های آفتابگردان و همچنین برگ های درخت بلوط به رنگ  قهوه ای و سبز و طلایی بر روی حلقه های چوبی و حصیری یک تزیین پاییزی را به وجود آورد و بر روی در ورودی محیط نصب کرد. ویا از این تزیین در کنار شمع هایی که با برگ پاییزی تزیین شده قرار داد.

توجه به رنگ و طرح کوسن ها و مبلمان در فصل پاییز

در صورتی که امکان تغییر رنگ مبلمان مقدور نبود، با تعویض رویه ی کوسن ها به رنگ های گرم از قبیل رنگ های زرد و نارنجی و طیف های آن به سادگی می توانید، یک دکوراسیون پاییزی داشته باشید.

توجه به رنگ و طرح کوسن ها و مبلمان در فصل پاییز

تزیین پاییزی شومینه

آیادر فضای شما شومینه بکار رفته است؟ در صورتی که در فضای شما شومینه بکار رفته است، از اکسسوری ها و دکوری ها یی که نماد پاییز هستند، در دور و اطراف آن استفاده کنید تاجلوه ای زیبا به فضای خود ببخشید.

استفاده از شمع و توجه به نور پردازی در دکوراسیون پاییزی

با نور پردازی مناسب و استفاده از شمع های زیبا می توان غروب های تاریک و دلگیر پاییزی را به غروب های آرام و شاعرانه تبدیل کرد.

هرگاه انسان ها می خواهند یک دکوراسیون عاشقانه و با لطافت و با آرامش و در عین حال جذاب و دلنشین و رمانتیک را ایجاد کنند، استفاده از شمع قطعا یکی از اصلی ترین گزینه های آنهاست.

فصل پاییز به دلیل ماهیت رمانتیک و احساسی که دارد، برای غالب افراد این احساس نیاز و علاقه برای قرار دادن شمع در جای جای دکور های پاییزی را ایجاد می کند. خرید فرش کلاسیک نیز میتواند محیطی کلاسیک و آرامش بخش رو برای محیط منزل ایجاد کند.

گل و گلدان های پاییزی در دکور های پاییزی

از گل های پاییزی غافل نشوید. رنگ گرم گل های پاییزی، گرمی و لطافت و صمیمیت بی نظیری را به فضای شما می بخشد.

استفاده از گلدان هایی که با گل های زیبا ی پاییزی آراسته شده اند خود یک ایده ی بسیار جذاب برای یک دکوراسیون پاییزی می تواند باشد.

استفاده از گلدان های حصیری و یا سبد های بافته شده با حصیر، به عنوان گلدان به خودی خود یک دکوراسیون خلاقانه و زیبای پاییزی را برای شما به ارمغان می آورد.

همچنین می توانید یک سینی چوبی آماده کنید و با ساقه های گندم خشک و گل های خشک آن را تزیین کنید و در محیط خود قرار دهید. در فرهنگ ایرانی رسوماتی از قبیل خانه تکانی و تغییر دکوراسیون در فصل بهار که آغاز فصل گرم و در پاییز که آغاز فصل سرد سال است، انجام می شود.

هدف از این کار ایجاد حس آرامش در اعضای خانواده و همچنین ایجاد تنوع و مخصوصا رسیدگی به امر تمیزی و نظافت محل زندگی آنهاست.

لذا برای ایجاد فضای پاییزی در دکوراسیون خود می توانید، از راهکار تغییر و تعویض عناصر دکوراسیون، بنابر مقتضای فصل اقدام کنید.

در این راستا و برای تحقق این امر شما با نصب برنامه ی آراستا به سادگی می توانید بطور واقعی تمامی اجزای دکوراسیون خود را بطور واقعی در محیط خود بصورت آنلاین پرو کنید و در صورت تمایل به خرید ارزان فرش با مراجعه به سایت آراستا از این امکان بهرا ببرید.

گل و گلدان های پاییزی در دکور های پاییزی

کلام آخر

با آغاز فصل پاییز و به علت تغییر شرایط آب و هوایی همه ی انسان ها برای ادامه ی حیات نیاز دارند که یک سری شرایطی که برای گذران از این فصل زیبای خداوند مهیا کنند.

فصل پاییز المان ها و نشانه های مخصوص به خود را دارد، که به محض مشاهده ی آنها این تغییر را می فهمییم.

با شروع نشانه های فصل پاییز افراد خوش ذوق و با سلیقه که به دنبال ایجاد تنوع در محیط خود هستند، با الهام از شیوه هایی که در این مطلب گفته شد، این تغییرات و به عبارتی این هماهنگی با فصل را در فضای زندگی خود ایجاد می کنند.

برای خرید فرش مدرن و کلاسیک در طرح و رنگ های پاییزی با کیفیت بی نظیر از فروشگاه آراستا، با راه های ارتباطی با ما در تماس باشید و از مزایای خرید باور نکردنی آراستا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *