8 خرداد 1402
نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای دکوراسیون منزل

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای دکوراسیون منزل

پر واضح است که، همه ی انسانها و خصوصا ایرانی ها ، به سبک چیدمان و دیزاین منازل خود بسیار اهمیت می دهند.بر این اساس انسانها، برای هرچه جذاب و زیبا ترجلوه نمودن دکوراسیون خود تلاش می کنند، تا از طریق انتخاب عناصر و اجزای تاثیر گذار و شیک، و استفاده در دکوراسیونشان ، این اثر گذاری را به حداکثر برسانند. یکی از این اجزای موثر در دکوراسیون، کاغذ دیواری می باشد.

در واقع انتخاب کاغذ دیواری در یک دکوراسیون به همان اندازه مهم است که انتخاب فرش و مبلمان موثر است.

بنابراین، درانتخاب یک کاغذ دیواری مناسب برای دکوراسیون لازم است که، به سایر اجزای دکوراسیون توجه کرده و و بر مبنای بیشترین و نزدیک ترین هارمونی و هماهنگی با سایر عناصر دکوراسیون و همچنین با توجه به کاربری فضای مورد نظر ، کاغذ دیواری خود را تهیه کنید.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری

اصولا برای استفاده از کاغذ دیواری در فضای یک دکوراسیون نیاز داریم تا مجموعه نکاتی را در نظر بگیریم. نکاتی از قبیل اینکه علاقه مند به استفاده از کاغذ دیواری برای تمام دیوار های یک دکوراسیون هستیم و یا اینکه هدف ما از انجام کاغذ دیواری تنها برای یک دیوار به جهت ایجاد نقطه ی کانونی در دکوراسیون است.

همچنین با توجه به تنوع گسترده در زمینه ی طرح و رنگ و کیفیت کاغذ های دیواری، خوب است که قبل از انتخاب آن ، به سایر اجزا و عناصر در دکوراسیون هم توجه کنیم، تا انتخاب مناسب تری به لحاظ هارمونی و هماهنگی با سبک دکوراسیون، انجام دهیم.

همینطور است توجه به این موضوع که، کاغذ دیواری برای چه فضایی از منزل تهیه می شود . بطور مثال کاغذ دیواری که برای اتاق کودک استفاده می شود، قطعا انتخاب مناسبی برای اتاق پذیرایی نخواهد بود.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری

انواع کاغذ های دیواری

کاغذ های دیواری را علارغم توجه به موضوع طرح و رنگ، می توان بر مبنای قابلیت شستشو پذیری آن ها می توان دسته بندی کرد.

انواع کاغذ های دیواری

  • کاغذ دیواری pvc با روکش وینیل
  • کاغذ دیواری برجسته یا سه بعدی
  • کاغذ دیواری طرح پتینه
  • کاغذ دیواری طرح چوب
  • کاغذ دیواری طرح سنگ
  • کاغذ دیواری نانو

نکات قابل توجه در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی

برای داشتن یک انتخاب مناسب برای کاغذ دیواری اتاق پذیرایی، در نظر گرفتن چند عامل می تواند بسیار تاثیر گذار و تعیین کننده باشد.

از آن جمله توجه به این موضوع که کاغذ دیواری منتخب حتما متناسب با سبک دکوراسیون باشد. یا اینکه در بزرگتر نشان دادن محیط پذیرایی تا چه حد اثر گذار است. و یا اینکه استفاده از کاغذ دیواری با چه رنگی برای دیوار پشت تلوزیون می تواند مناسب ترین انتخاب باشد.

برای تحقق این اهداف و رسیدن به یک انتخاب جذاب و دلنشین، رعایت نکات زیر می تواند کمک کننده باشد.

توجه به نورگیر بودن پذیرایی

در صورتی که فضای شما از میزان نور طبیعی مناسبی برخوردار نباشد ، بهتر است از کاغذ دیواری با رنگ های روشن و طرح های ساده تر برای این فضا استفاده کنید. زیرا باعث بزرگتر و دلباز تر به نظر رسیدن فضای شما می شود و از دلزدگی جلوگیری می کند.

لذا کاغذ های دیواری با رنگ های تیره و طرح های شلوغ محیط را شلوغ و تاریک و کوچک، جلوه می دهند.

توجه به سبک دکوراسیون پذیرایی

برای اینکه فضای دکوراسیون ما جذاب و متناسب شود، لازم است که، تمام عناصر موجود در دکوراسیون، در هماهنگی با هم انتخاب شوند .

توجه به سبک دکوراسیون پذیرایی

کاغذ دیواری نیز یکی از عناصر دکوراسیون می باشد که، بهتر است به تناسب بافضا انتخاب شود . به این شکل که بطور مثال ، در صورتی که پذیرایی ما با عناصر کلاسیک و شلوغ چیدمان شده باشد، انتخاب کاغذ دیواری های کلاسیک، با طرح های خلوت و رنگ روشن ،می تواند بسیار هوشمندانه باشد.

توجه به ابعاد پذیرایی

برای استفاده از کاغذ دیواری در یک دکوراسیون ، در نظر گرفتن متراژ ، مورد مهمی است. در صورتی که متراژ فضای دکوراسیون کوچک باشد ، استفاده از کاغذ دیواری با طرح های خلوت و رنگ های روشن می تواند با ایجاد خطای دید فضای شما را بزرگتر جلوه دهد.

توجه به طرح کفپوش پذیرایی

ازجمله موارد حائز اهمیت در انتخاب کاغذ دیواری، توجه به کفپوش در یک پذیرایی می باشد . بر این اساس انتخاب کاغذ دیواری به گونه ای که در هماهنگی با کفپوش پذیرایی باشد، باعث بلند تر به نظر رسیدن سقف پذیرایی می شود.این امرمی تواند، متراژ خانه را بزرگتر جلوه دهد.

توجه به کاغذ دیواری پشت تلوزیون

توجه به کاغذ دیواری پشت تلوزیون

اصولا کاغذ دیواری که برای پشت تلوزیون انتخاب می شود ، با سایر قسمت های دکوراسیون متفاوت است . معمولا دیواری که برای تلوزیون کاغذ دیواری می شود ،به نوعی تعیین کننده ی نقطه ی کانونی در دکوراسیون می باشد . بهتر است کاغذ دیواری پشت تلوزیون دارای طرح و رنگی باشد که در هنگام مشاهده ی تلوزیون حواس شما را پرت نکند.

پیشنهاد مطالعه:انواع دکوراسیون پذیرایی

کلام آخر

در این مطلب از آراستا، سعی کردیم تا نکاتی چند در خصوص کاغذ دیواری را بیان کنیم. با مطالعه ی این مطلب می توانید ،با نکات مهمی که می تواند شما را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب راهنمایی کند، آشنا شده وکاغذ دیواری مناسب و جذابی را برای دیوارهای دکوراسیون خود تهیه کنید.

مجموعه ی آراستا، مفتخر است، این نوید را به تولید کنندگان و فروشندگان محصولات و ملزومات، در حوزه ی دکوراسیون داخلی بدهد، که در صورت تمایل صاحبان این مشاغل می توانند، از اپلیکیشن آراستا که هم اکنون در حوزه ی فرش حرفی برای گفتن دارد، همکاری کرده و از این اپلیکیشن جذاب برای افزایش فروش خود استفاده کنند.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *