8 خرداد 1402
مناسب ترین نحوه ی چیدمان فرش در پذیرایی مستطیل

مناسب ترین فرش در پذیرایی مستطیل و نحوه ی چیدمان آن

وجود فرش در پذیرایی مستطیل، از جمله کالاهای اساسی در چیدمان یک دکوراسیون منزل است، که تاثیر شگفت آوری در این محیط دارد.

بر این اساس در نظر گرفتن المان های موثر در طراحی داخلی دکوراسیون و همچنین درک مناسب از کاربری یک محیط وآشنایی بارنگ و طرح و سایز و سبک فرش می تواند ، ما را در انتخاب مناسب عناصر دکوراسیون وچیدمان با سلیقه و جذاب و کاربردی وسایل هدایت کند.

با انتخاب یک فرش مناسب برای فضای پذیرایی می توانیم، با ایجاد نقطه ی کانونی برای دکوراسیون خود ، شرایطی را فراهم کنیم تا سایر عناصر دکوراسیون بتوانند، به وسیله ی این کالا، در این نقطه ی کانونی به هم پیوند خورده و یک مجموعه از احساس و آرامش و جذابیت بصری و روانی را در محیط ایجاد کند.

ما در این مطلب قصد داریم، تا شما را در انتخاب فرش ماشینی مناسب، برای فضای یک پذیرایی مستطیل راهنمایی کنیم.

به منظور انتخاب فرش های ماشینی مناسب، برای پهن کردن در فضای پذیرایی مستطیل، در نظر گرفتن و بررس نکات و المان های حائز اهمیت، در حوزه ی دکوراسیون می تواند یک فضای جذاب و کاربردی را برای ما به ارمغان بیاورد. در زیر به چند مورد از این موارد اشاره می کنیم.

سایز مناسب فرش برای پذیرایی مستطیل

سایز مناسب فرش برای پذیرایی مستطیل

  • همیشه در انتخاب سایز مناسب فرش، برای فضای پذیرایی مستطیل ، توجه کنید که فرش شما نه به اندازه ای بزرگ باشد که به دیوار ها بچسبد و نه به اندازه ای کوچک که نتوانید پایه های قسمت جلوی مبلمان خود را روی آن قرار دهید.
  • در واقع بهترین سایز فرش، برای فضای پذیرایی مستطیل، سایزی است که، پایه های جلوی مبلمان روی فرش بنشینند. در مورد میز غذاخوری، باید فرش به گونه ای پهن شود که، صندلی ها بر روی آن فضای کافی برای حرکت را داشته باشند.
  • ازنظر طراحان دکوراسیون داخلی، تنها زمانی مجاز هستید از فرش بزرگ برای پوشش تمام کف پذیرایی، استفاده کنیدکه، بخواهید با این کار عیوب و نواقص و نازیبایی های موجود، در قسمت کف پذیرایی را بپوشانید.
  • برای اینکه فضای پذیرایی خود را بزرگتر جلوه دهید، همیشه سعی کنید از فرش های بزرگتر برای فضای پذیرایی خود استفاده کنید. زیرا فرش های کوچک فضای شما را کوچکتر از اندازه ی واقعی نشان می دهند.

این موضوع بقدری مهم است که طراحان دکوراسیون داخلی ترجیح می دهند، یک فضا خالی از فرش باشد، تا اینکه                  بخواهند با یک فرش کوچک آن را چیدمان کنند.

  • بهتر است که با استفاده از فرش های متعدد، در سایز های متنوع، متناسب با کاربری قسمت های مختلف، فضای پذیرایی خود را تفکیک کنید.

انواع فرش های مناسب برای پذیرایی مستطیل

انواع فرش های مناسب برای پذیرایی مستطیل

  • فرش گرد

در صورتی که می خواهید به فضای پذیرایی مستطیلی شکل خود، احساس گرمی و صمیمیت را بدهید، فرش گرد می تواند این امکان را برای فضای شما ایجاد کند. همچنین استفاده از فرش گرد در این شکل پذیرایی، فضای شما را بزرگتر جلوه می دهد.

  • فرش بیضی

انتخاب فرش بیضی شکل، در فضای پذیرایی که به شکل مستطیل و دراز و باریک است می تواند، گزینه ی  بسیارمناسبی باشد. فرش های بیضی شکل هم ، همانند فرش های گرد، در ایجاد یک محیط صمیمی و با آرامش، می تواند بسیار کارآمد و موثر واقع شود.

مورد دیگر که می تو ان به آن اشاره کرد این است که ، فرش های بیضی شکل، برای قرار گرفتن در زیر میز غذاخوری، که به شکل بیضی است و در یک پذیرای مستطیلی قرار گرفته است ،می تواند انتخاب هوشمندانه و مناسبی باشد.

  • فرش مستطیل

اصولا شکل و قالب مستطیل برای فرش کلاسیک و سنتی از دیر باز فرم استاندارد برای بافت فرش دستباف و فرش ماشینی بوده است .

فرش های ماشینی مستطیل هنوز هم از پر طرفدار ترین سایز ها و شکل های فرش در بین مردم می باشد.

نه تنها فرش های کلاسیک بلکه فرش های مدرن هم در انواع طرح ها و رنگ ها در این ابعاد به فراوانی یافته می شوند.

به دلیل بافته شدن فرش ها از گذشته در قالب مستطیل و با توجه به علاقه ی مردم به این شکل فرش و به دلیل اینکه سایز های این فرش تعریف شده و مشخص هستند ، بر این اساس معمولا پذیرایی خانه ها به شکل استاندارد و بر اساس سایز فرش های موجود بازار ساخته می شوند.

با توجه به آنچه گفته شد ، فرش های مستطیلی برای پذیرایی های مستطیلی بسیار مناسب و پر طرفدار هستند.

به دلیل اینکه فرش مستطیلی، برای جابه جایی و استفاده در انواع  خانه ها و فضا ها کاربرد دارد، و به راحتی قابل چیدمان هستند و می تواند با سایر اجزای دکوراسیون هماهنگ شود ، بسیار انتخاب مناسبی برای خرید هستند.

فرش مستطیل

اما در پهن کردن فرش در پذیرایی مستطیلی چند نکته را در نظر بگیرید.

در صورتیکه برای پذیرایی مستطیل شکل از فرش مستطیل استفاده می کنید، توجه کنید که موارد مربوط به اصول پهن کردن فرش را رعایت کنید . با رعایت این اصول، دکوراسیون زیبا و جذابی را که قصد ایجاد آن را داشتید ،به راحتی برای خود بوجود می آورید.

همچنین برای اجرای یک دکوراسیون جذاب و دلنشین و چشم نواز انتخاب فرش باید بر مبنای تناسب وهارمونی و هماهنگی با سایر اجزای دکوراسیون باشد.

توجه به تم دکوراسیون نیز بسیار در انتخاب فرش موثر است.

در پذیرایی مستطیل شکل ،بهتر است برای وسیع تر نشان دادن فضا، از فرش با طرح خلوت استفاده کنید.زیرا طرح های شلوغ فضای شما را محدودتر می کند.

بین متراژ پذیرایی خود و سایز فرش مستطیل خود تعادل بر قرار کنید ، این کار زیبایی دکوراسیون شما را بیشتر می کند.

پیشنهاد مقاله:تاثیر فرش مربع در دکوراسیون داخلی چیست؟ مزایا و معایب

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم به نکاتی اشاره کنیم که، شما را در انتخاب فرش مناسب برای پهن کردن در پذیرایی مستطیل شکل راهنمایی کند.

شما با مراجعه به سایت آراستا می توانید انواع فرش های ماشینی که برای فضای شما مناسب هستند را می توانید ببینید.

همچنین با نصب رایگان اپلیکیشن آراستا می توانید، انواع فرش های به روز موجود در بازار را به صورت سه بعدی با استفاده از تکنولوژیAR و در موبایل خود در فضای دکوراسیون تان پرو کنید.

در صورت تمایل می توانید  با مراجعه به سایت آراستا فرش های مناسب با فضای خود راخریداری کنید.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *