8 خرداد 1402
کمد کپسولی چیست

کمد کپسولی چیست؟ مزایا و نکات آن

هیچ چیز به اندازه شلوغی و نامنظم بودن لباس‌ها، اتاق خواب و یا سایر قسمت‌های خانه نیست. کمد کپسولی یکی از وسایل مورد نیاز شما در چنین شرایطی می باشد. گاهی اوقات هرچقدر هم که تلاش می‌کنیم، باز هم همه چیز نامرتب و بی‌نظم است؛ انگار که تمامی وسایل با ما سر جنگ داشته باشند! زمانی که به سال جدید نزدیک می‌شویم، بهترین زمان برای نظم دهی با خانه، مبلمان و تمیز کردن وسایل است. در این میان شاید کمد لباس‌ها هم نیاز به کمی سادگی، تغییر و نظم داشته باشند. در بیشتر موارد ما در طول سال لباس‌های زیادی می‌خریم؛ اما بعد از خرید و جستجو در کمد لباس‌ها متوجه می‌شویم که یک نمونه مانند لباس خریداری شده، داشتیم.

این موضوع می‌تواند به اندازه کافی شما را خشمگین کند؛ اما فراموش نکنید که هزینه خرید این لباس به شما بازنمی‌گردد. در این شرایط بهترین کار این است که مراقب باشید تا دوباره دچار این اشتباه نشوید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک کمد کپسولی برای خودتان بسازید.

نگران نباشید ساخت کمد کپسولی اصلا سخت نیست. ما در این راهنمای خرید از آراستا 360 قصد داریم مزایای مختلف و روش ساخت یک کمد کپسولی مناسب را به شما آموزش دهیم تا بتوانید در هنگام خرید لباس، انتخاب‌های درستی داشته باشید. در ادامه همراه ما بمانید.

کمد کپسولی، راه مناسب برای فرار از آشفتگی لباس‌ها

گاهی اوقات برای رفتن به یک میهمانی دوستانه و یا ملاقات کاری مهم، عجله زیادی داریم و در عین حال دوست داریم بهترین استایل خودمان را به نمایش بگذاریم. در این صورت اولین کاری که انجام می‌دهید، باز کردن کمد لباس‌ها است. اما چیزی که مشاهده می‌کنید، انبوهی از بلوز، شلوار، کفش و سایر اکسسوری‌های تزئینی است که نامرتب در کنار هم قرار گرفتند.

در این شرایط برای کاهش زمان انتخاب لباس مناسب، بهتر است تغییری اصولی در چیدمان لباس‌ها، کفش‌ها و اکسسوری‌ها انجام دهید. با این کار خواهید دید که بسیاری از لباس‌ها چقدر به هم شبیه هستند و خرید آن‌ها فقط هزینه‌ای اضافی روی دوش شما گذاشته است. برای این کار، ساخت کمد کپسولی بهترین روش است.

چگونه یک کمد کپسولی بسازیم؟

برای ساخت کمد کپسولی، نیاز به خرید یک کمد جدید با هزینه‌های گران ندارید. برای این کار فقط کافی است که دستی روی رگال و یا کمد لباس‌ها بکشید و با انتخاب هوشمندانه و درست، لباس‌ها، کفش، کیف و اکسسوری‌های مناسب را جدا کنید.

در حالت کلی ساخت کمد کپسولی به معنای میان بری برای رسیدن به استایل مناسب و درست است. به عبارت دیگر ایجاد این کمد به شما کمک می‌کند که هنگام رفتن به بازار و فروشگاه‌های لباس، از خرید موارد اضافی خودداری کنید.

شما در این کمد خاص هر لباسی قرار نمی‌دهید؛ بلکه لباس‌ها، کیف، کفش و اکسسوری‌هایی را قرار می‌دهید که مناسب استفاده در ست‌های مختلف هستند. به‌طور مثال شلوار جین آبی همیشه برای هر استایلی زیبا است. بنابراین قبل از هر چیز یک شلوار جین آبی در این کمد قرار دهید.

ابتدای هر فصل لباس‌های مناسب آن فصل را جدا کنید. یک بلوز، تی‌شرت، شلوار، مانتو و … در رنگ‌های خنثی، مهم‌ترین انتخاب برای کمد کپسولی مناسب فصل است. اهمیت انتخاب رنگ‌های خنثی به این دلیل است که بتوانید به راحتی آن‌ها را در کنار هم ست و بین آن‌ها هارمونی برقرار کنید.

چگونه یک کمد کپسولی بسازیم؟

 کمد کپسولی مردانه، کلید طلایی نظم!

خیلی اوقات برای همه ما پیش آمده است که در طول سال انبوهی از لباس‌های جدید و فانتزی می‌خریم؛ اما بعد از مدتی متوجه می‌شویم که همه آن‌ها قدیمی شده‌اند و یا از مد افتادند. به همین دلیل با کمدی پر از لباس‌هایی مواجه می‌شویم که آن‌ها را دوست نداریم.

کلید طلایی برای برقرار کردم نظم در کمد لباس‌ها این است که خودتان را خریدهای اضافی را متوقف کنید. فراموش نکنید که کیفیت مهم‌تر از کمیت است. بنابراین لباس‌ها، اکسسوری‌ها و کیف و کفشی بخرید که قابل ست شدن با سایر لباس‌ها باشد.

در این صورت خواهید دید که کمد لباس‌ها چقدر خلوت شده و انتخاب گزینه مناسب برای میهمانی و ملاقات‌های کاری چقدر آسان و سریع است و در عین حال می‌توانید به داشتن استایلی شیک مطمئن باشید. همچنین با این کار، کمدی پر از لباس‌ها و اکسسوری‌های مطابق با سلیقه خودتان خواهید داشت که احتمالا تا دو سال آینده مناسب  و قابل استفاده هستند.

مزایای کمد کپسولی

 • کمد کپسولی راهی برای کاهش استرس

  با تهیه و ساخت این کمد به راحتی و سرعتی چند برابری می‌توانید لباس و استایل مناسب را برای هر میهمانی بپوشید. همچنین استرس و اضطراب کمتری تجربه می‌کنید و کمدی خلوت پیش روی خودتان دارید که همه چیز در آن منظم، دقیق و اصولی چیده شده است.

 • در هزینه‌های خودتان صرفه‌جویی می‌کنید

  این کمد اسرارآمیز از لباس‌ها و اجزای کمتری تشکیل شده است. به همین دلیل نیاز به خرید انبوهی از لباس‌ها و منسوجات دیگر ندارید. همین موضوع می‌تواند تا حد زیادی هزینه‌های شما را کاهش دهد و از خرید چیزهایی که به آن‌ها نیاز ندارید، جلوگیری می‌کند. با ساخت این کمد دقیقا می‌دانید که چه چیزهایی دارید و به چه لباسی نیاز ندارید. بنابراین وقت شما کمتر از قبل در بازارها و فروشگاه‌های مختلف به هدر می‌رود، خریدی هوشمندانه دارید و علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، وقت خودتان را هم مدیریت می‌کنید.

 • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

  گاهی اوقات برای همه ما پیش می‌آید که از امتحان کردن لباس‌های جدید ترس داریم. شاید تصور کنیم که نمی‌توانیم ظاهر و استایل زیبایی داشته باشیم. در این صورت با ساخت یک کمد کپسولی به راحتی می‌توانید لباس‌هایی که هوشمندانه و اصولی انتخاب کردید، بپوشید و نگران استایل نامناسب از خود نباشید.

 • از دست لباس‌های بیهوده خلاص شوید

  زمانی که کمد لباس، کیف و کفش‌ها را تمیز و مرتب می‌کنید، از دست موارد بیهوده خلاص می‌شوید. در این صورت احساس بهترین دارید و انتخاب گزینه مناسب، برای شما راحت‌تری و سریع‌تر است. همچنین زمان و انرژی کمتری برای پیدا کردن لباس‌ها صرف می‌کنید.

یک کمد کپسولی تابستانه برای خودتان تهیه کنید

برای ساخت این کمد جذاب و منحصر به فرد نیازی به تخته، میخ و کمدهای جدید ندارید. برای تهیه این کمد فقط کافی است مجموعه عینک، لباس‌ها، اکسسوری‌ها، کفش و کیف‌های مورد علاقه با رنگ‌های خنثی و مناسب را در یک کمد جمع کنید و در زمان‌های مختلف، آن‌ها را با هم ترکیب کنید.

یک کمد کپسولی مخصوص برای خودتان تهیه کنید

این کمد را با چه چیزهایی پر کنیم؟

بعد از دانستن مزایای بی‌شمار این کمد جذاب، شاید برای شما هم سوال باشد که آن را با چه چیزهایی پر کنیم؟ قبل از هر چیز به سلیقه و علاقه‌های خودتان توجه کنید و لباس‌هایی که دوست دارید، انتخاب کنید. اما در کنار علاقه‌های خود، لباس‌ها و مواردی را گزینش کنید که بیشترین هارمونی را از نظر رنگ، طرح و شکل به هم دارند.

با انجام این کار، خواهید دید که کمد کپسولی شما با حدود 30 تکه لباس پر شده است. همچنین بیشتر این موارد دارای رنگ‌های خنثی، سفید، مشکی و طوسی هستند و قابلیت ست شدن با سایر لباس‌ها را دارند. با ساخت این کمد، از شلوغی بیهوده کمد خلاص می‌شوید و به راحتی می‌توانید انواع لباس‌های مناسب را با هم ست کنید و بپوشید.

این کمد را با چه چیزهایی پر کنیم؟

پیشنهاد مطالعه: ایجاد فضای مثبت در معماری

جمع‌بندی

در این نکات خرید از آراستا 360 تلاش کردیم که روش ساخت یک کمد کپسولی و مزایا و معایب متعدد آن را بررسی کنیم. همان‌طور که بیان شد، برای ساخت این کمد نیازی به هزینه کردن برای خرید یک کمد جدید ندارید. شما می‌توانید یک رگال قدیمی را برای برپا کردن این کمد هوشمندانه انتخاب و آن را با لباس‌ها، کیف، کفش و اکسسوری‌های مناسب پر کنید.

بهتر است لباس‌ها و ملزوماتی را در این کمد قرار دهید که دارای رنگ‌ها و طرح‌های خنثی باشند تا بتوانید به راحتی آن‌ها را در کنار هم ست کنید و یک هارمونی زیبا از استایل خود نشان دهید.

شما کمدکپسولی را برای فضای اتاق میپسندین؟

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *