8 خرداد 1402
کدام طرح و رنگ برای فرش اتاق کودک مناسب است؟

کدام طرح و رنگ برای فرش اتاق کودک مناسب است؟

رنگ‌ها می‌تواند روی احساسات و عواطف افراد تاثیرگذار باشند. از آنجایی که روحیات کودک حساس‌تر از یک فرد بزرگسال است، این تاثیر می‌تواند بیشتر هم باشد و باید برای اتاق کودک فرش کودک مناسبی را انتخاب کرد . بنابراین بهتر از علاوه بر توجه به جنبه‌های زیبایی دکوراسیون اتاق کودک، بهتر است به این موضوع هم دقت کنیم. در ادامه این مقاله از آراستا به نکات خرید فرش اتاق کودک میپردازیم.

استفاده از رنگ‌های کارتون مورد علاقه کودک

هر کودکی طبق قدرت تخیلات خود، با شخصیت های کارتونی ارتباط برقرار خواهد کرد. برای مثال اگر کودک شما طرفدار پر و پا قرص کارتون باب اسفنجی باشد، به احتمال زیاد یکی از رنگ‌های مورد علاقه او، رنگ زرد است. استفاده از این رنگ در فرش اتاق کودک شما باعث می‌شود حس شادی که در لحظه تماشای کارتون باب اسفنجی به دست می‌آورد، در اتاق خود هم داشته باشد.

در این حالت شما با توجه به علایق کودک خود رنگ فرش اتاقش را انتخاب کرده‌اید؛ اما شاید کودک شما هنوز قادر به تماشای کارتون نباشد، در این صورت راه‌های دیگری هم برای انتخاب رنگ فرش اتاق کودک وجود دارد.

استفاده از رنگ‌ های کارتون مورد علاقه کودک

رنگ آبی فقط برای کودک پسر، رنگ صورتی برای دختر؟

لطفا هیچ‌گاه رنگ خاصی را با توجه به جنسیت کودک انتخاب نکنید. با این کار محدودیت عجیبی برای کودک خود ایجاد کرده‌اید. هر رنگ می‌تواند زیبایی و همچنین انرژی خاص خود را داشته باشد، همانطور که شاهد آن هستید امروزه در پوشاک آقایان و بانوان از هر رنگ متنوعی تولید می‌شود، با این حساب چرا باید چنین محدودیتی برای کودکان لحاظ شود؟

استفاده از رنگ‌های آرامش بخش

رنگ‌هایی هم هستند که استفاده از آن‌ها در دکوراسیون هم زیبایی به خصوصی ایجاد می‌کند و هم نگاه کردن به آن‌ها باعث آرامش ذهن می‌شود. دنیای پر هیاهوی کودک گاهی باعث می‌شود خواب کافی را از او بگیرد. با استفاده از برخی رنگ‌ها می‌توانید فضای آرام‌تری در اتاق کودک ایجاد کنید. با این کار خواب کودک تنظیم شده، اشتهای مناسب را به دست آورده و خلقیات او هم بهتر از قبل خواهد شد. در ادامه چند رنگ مناسب برای اتاق کودک را به شما معرفی می‌کنیم:

رنگ آبی

آبی، اما آبی روشن!

رنگ آبی انتخاب خوبی برای خرید فرش کودک شماست. به راحتی با دکوراسیون اتاق کودک هماهنگ می‌شود. دیوارهای سفید، پرده حریر سفید، اما تابلوهای فانتزی از دریا و ملوان با لباس سفید و سورمه‌ای. حالا تنها رنگی که این دکوراسیون کم دارد، یک رنگ گرم است. می‌توانید سرویس روتختی کودک را به رنگ زرد انتخاب کنید تا نمایی از آسمان را برایش تداعی کنید. خورشید زرد رنگ در دل آسمان آبی، با ابرهای سفید و پنبه‌ای!

رنگ آبی

رنگ کرم، خاکی، شیری

یک رنگ گرم که از ترکیب سفید و زرد به دست می‌آید. رنگ کرم را می‌توان با رنگ‌های زیادی در دکوراسیون اتاق کودک هماهنگ کرد. در صورتی که تمایل به خرید فرش اتاق کودک به رنگ کرم را دارید، بهتر است فرشی را انتخاب کنید که فضای کمتری از سطح آن با این رنگ تولید شده باشد. درست است که رنگ‌های روشن، دکوراسیون اتاق فرزند شما را زیباتر می‌کند، اما نیاز به مراقب و نظافت بیشتری هم دارد.

سبز کم رنگ

رنگ سبز نیز طیف‌های زیادی دارد. شما با رنگ سبز ملایم می‌توانید اتاق کودک خود را بسیار زیبا بچینید. پیشنهاد می‌کنم رنگ چوب سرویس خواب کودک خود را به رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید تا حسی از جنگل برای فضای کودک خود ایجاد کنید.

سبز کم رنگ

فرش‌های طراحی شده برای کودکان خلاق

فرش طرح خیابان در اتاق کودک

ذهن کودک عمیقا آماده یادگیری مباحث جدید است. روحیه کنجکاوی که دارد دست به ذهن خلاقش داده و قدمی مثبت برای تقویت هوش و قدرت یادگیری او می‌شود. طرح خیابان یکی از طرح‌های جدید برای اتاق کودک است که به شکل فانتزی و در رنگ‌های شاد و کودکانه تولید می‌شود.

کودک می‌تواند ساعت‌ها و هرروز در مسیر طرح فرش با ماشین اسباب بازی خود سرگرم شود. با این کار قوه تخیل کودک نیز تقویت خواهد شد.

فرش طرح جدول ضرب

در صورتی که کودک شما در سنین یادگیری جدول ضرب باشد، این فرش مانند بازی و ریاضی برای او عمل می‌کند. هر روز ضرب 2 عدد بر روی فرش اتاق کودک را با او تمرین کنید. با نگاه کردن هر روزه به طرح فرش، جدول ضرب به خوبی در ذهن او ثبت خواهد شد.

فرش اتاق کودک با طرح اجرام آسمانی

یادگیری اسامی اجرام آسمانی در سنین کودکی یک تمرین ویژه است. کودک با دنیای اطراف خود آشنا شده و شاید هم به نجوم هم علاقمند شود.  در این صورت می‌توانید با کودک خود خیالپردازی کنید. درباره مریخ حرف بزنید. گاهی اطلاعات دقیق‌تری برایش تعریف کنید. اگر کودک علاقمند به شنیدن چنین صحبت‌هایی شد، از تصاویر اجرام آلبومی تهیه کنید و حتی چند مورد از تصاویر را به صورت قاب عکس چاپ کنید.

فرش اتاق کودک با طرح اجرام آسمانی

فرش با طرح بازی خاطره‌انگیز لی لی

گویا این بازی نوستالژیک فقط مختص کودکان کشور ما نبوده، همه افراد در کشورهای دیگر ممکن است در سنین کودکی این بازی را تجربه کرده باشند. این بازی در فضاهای باز مانند حیاط یا کوچه انجام می‌شد. حالا با تغییر در سبک زندگی و حذف آن حیاط‌های دلباز و بازی با دوستان در کوچه و محله، راه دیگری برای بازی کودکان امروزی وجود دارد. تولید فرش‌هایی برای اتاق کودک با طرح بازی لی لی یک ایده جالب است.

مقاله ی پیشنهادی برای مطالعه: فرش اتاق کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

فرش با طرح حروف الفبا

فرش‌هایی هم هستند که حروف الفبا با طرح‌های فانتزی بر روی آن‌ها چاپ می‌شود. می‌توانید فرش با حروف الفبا با زبان مادری را برای کودک انتخاب کنید یا فرشی با طرح یک زبان بین‌المللی را خریداری کنید. انتخاب با شماست و البته طرح‌هایی هم که در دسترس و موجودی فروشگاه‌ها هم باشد، یکی از عوامل موثر در انتخاب شماست.

اما فرش‌ها تنها جهت زیبایی اتاق کودک شما نیست. فرش اتاق کودک شما را امن و گرم می‌کند. زمانی که فرزند خردسال شما نوپا می‌شود، بارها و بارها ممکن است تعادل خود را از دست داده و بر روی زمین بیفتد. تار و پود فرش می‌تواند محافظ کودک در اثر زمین خودرن او باشد. شما می‌توانید کف اتاق کودک را با یک موکت مناسب پوشش دهید و بر روی موکت یک فرش با سایز کوچکتر پهن کنید؛ اما به هماهنگی رنگ و طرح موکت و فرش دقت کنید. با این کار هم زیبایی اتاق را در نظر گرفته‌اید و هم قدمی برای مراقبت از کودک خود انجام داده‌اید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *